سه شنبه, 30 دی 1399 ساعت 12:05 ب ظ - 01(Jan) 19 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 وزیر امور خارجه با بیان اینکه مظاهر خشونت و تندروی هیچ جایی در فرهنگ ایران ندارد، اظهار داشت: باید بتوانیم با هنر ، این فرهنگ غنی را به دور از دروغ‌ها و سیاهی‌هایی که در منطقه شکل گرفته، معرفی و تبیین کنیم.


به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف عصر جمعه در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز افزود: در هرجایی که خانم ابتکار حضور دارد من فکر و احساس می‌کنم که ایران به بهترین نحو معرفی می شود.
ظریف افزود: ایشان به واقع حمایت از محیط زیست را به عنوان یک سعادت دنبال کرده و برای جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین المللی افتخار آفریده اند.
رییس دستگاه دیپلماسی کشور با اشاره به حضور استاد محمود فرشچیان در این مراسم، اظهار کرد: خوشحالم که امروز در این مراسم استاد فرشچیان را می‌بینم چراکه کارهای ایشان مبلغ هوش، هنر و انساندوستی ایرانی است ، سالهاست من این افتخار را دارم که به عنوان هدیه آثار ایشان را تقدیم مسوولان برتر دنیا می کنم و از این طریق به هنر ایرانی و به کار و هوش ایرانی و به انساندوستی ایرانی افتخار می کنیم.
ظریف ادامه داد: خدمت همه هنرمندان عزیز هم که در این جلسه حضور دارند و معرف فرهنگ والای مردم این مرز و بوم هستند عرض ادب و احترام دارم ، ایرانیان مخالف خشونت علیه انسان ، طبیعت و موجودات زنده هستند و ما باید بتوانیم با هنرمان این فرهنگ غنی را به دور از دروغ‌ها و سیاهی‌هایی که در منطقه شکل گرفته، معرفی کنیم.
رییس دستگاه دیپلماسی ایران یادآور شد: هنر ایرانی به واقع نه تنها آرامش بخش روح همه ما است بلکه معرف یک فرهنگ بالاتر و برتری است که این مردم از آن فرهنگ برخوردارند.
وی اضافه کرد: مظاهر خشونت و تندروی و افراط گرایی هیچ جایی در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما نداشته و ندارد ، ایران و اسلام ما از آغاز در برابری انسان ها و رعایت حقوق همه و حقوق طبیعت استوار بوده و قبل از آنکه دیگران به فکر حفظ طبیعت بیفتند از بین بردن طبیعت را به عنوان یک جنایت علیه بشریت مطرح کرده اند.
ظریف در ادامه اظهار کرد: ما امروز نیاز داریم که اعلام کنیم هر روز زمین گرمتر می شود و به سمت نابودی پیش می‌رود. باید این واقعیت را درک کنیم که تمام دنیا باید یک پارچه و یکجا برای حفظ محیط زیست تلاش کند و خطوط جغرافیایی در حفظ محیط زیست نقشی ندارد، همانطور که امروز خشونت مرز ندارد.
وی با اشاره به ناامنی‌ و جنایت‌هایی که امروز توسط گروه‌های تروریستی دنیا را فراگرفته است، گفت: همان خشونتی که در سوریه است امروز در پاریس است. همه در یک کشتی نشسته ایم و هیچ کسی را فرار از این واقعیت نیست و باید این را بپذیریم که آینده همه ما به هم پیوسته است.
ظریف گفت: امروز ما نیاز داریم که این واقعیت را درک کنیم که هر روز زمین ما از روز قبل گرم تر می شود. امسال نسبت به سال گذشته ، این دهه نسبت به دهه گذشته ، روز ، ماه به سمت نابودی این زمینی که خداوند به ما موهبت کرده و ما هیچ نقشی جز تخریب در آن نداشتیم ، پیش می رویم.
وزیر امور خارجه گفت: نیاز است که با جدیت و تلاش این واقعیت را درک کنیم که محیط زیست ما یک موهبت جدایی ناپذیر است ، ما نیاز داریم که تمام دنیا برای حفظ محیط زیست یک جا و یکپارچه حرکت کنند، خطوط ملی ، مرزهای جغرافیایی در نابودی محیط زیست نقشی ندارند ، همان طور که خطوط ملی و مرزهای جغرافیایی در خشونت افزوزی و جنگ افروزی نقشی ندارند.
خشونتی که امروز مردم سوریه به کام خود می کشد ، همان روز مردم پاریس و مردم سیدنی را به کام خود غوطه ور می کند.
وی ادامه داد: این واقعیت جهان ما است که امروز ما همه در یک کشتی نشسته ایم . ما امروز یا همه با هم به ساحل نجات می رسیم و یا اینکه همه با هم در آلودگی محیط زیست در تخریب این موهبت الهی در خشونت علیه همنوعان مان غرق می شویم و هیچ کس را فرار و گریزی از این واقعت محتوم نیست و ناگزیریم که بپذیریم که در این کره خاکی آینده همه ما و نسل های ما همه به هم پیوسته است ، خشونت ، تخریب محیط زیست یک خطر همگانی است و حمایت از محیط زیست نیاز به همکاری همگی ما دارد .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386