پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 10:23 ق ظ - 01(Jan) 17 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 97: حمایت از کالای ایرانی

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: مجوز ساخت هتل در استان ظرف سه روز و مجوز تبدیل آپارتمان های خالی از سکنه که حائز شرایط باشند به هتل آپارتمان بدون هرگونه مشکلی صادر می شود .

مرتضی آبدار اظهارکرد: به تازگی برای 6 هتل پنج ستاره مجوز صادر کرده ایم و مراحل صدور مجوز پنج هتل چهار ستاره نیز در حال انجام است .

وی گفت: در مجموع و با هتل های سه و 2 ستاره ای که در استان وجود دارد ظرفیت مراکز اقامتی در زمان حاضر هشت هزار تخت است.

وی اعلام کرد: با توجه به اینکه تبریز در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی انتخاب شده است در تلاش هستیم تا این ظرفیت را به 14 هزار تخت برسانیم و در این راستا سرمایه گذارانی از آلمان و ایتالیا نیز برای ساخت هتل در استان ابراز تمایل کرده اند.

آبدار با بیان اینکه در زمینه زیرساخت های توسعه گردشگری دچار کمبود هستیم، گفت: از این رو با اعمال سیاست های تشویقی درصدد جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری هستیم و خوشبختانه در دولت یازدهم گام های مهمی در این راستا برداشته شده است.

وی همچنین به ظرفیت خانه های تاریخی و قدیمی برای جذب گردشگر اشاره کرد و گفت: تبدیل این خانه ها به هتل بوتیک مورد پسند گردشگران خارجی واقع شده و تا زمان حاضر 6 خانه قدیمی به شرکت توسعه گردشگری برای تبدیل به هتل بوتیک معرفی شده است.

وی افزود: 255 خانه تاریخی و قدیمی در تبریز ثبت و یا شناسایی شده که از این تعداد 10 خانه برای تملک و تبدیل کاربری به شهرداری معرفی شده است اما با توجه به محدودیت منابع، کار بیشتری نمی توان برای احیای این خانه ها و بهره برداری از آنها انجام داد.

آبدار همچنین از آغاز مراحل ثبت جهانی جنگل های ارسباران خبر داد و گفت: توجه به گردشگران طبیعت از برنامه های اداره کل میراث استان است و 100 روستا نیز در همین راستا به عنوان روستای هدف گردشگری مشخص شده اند.

وی افزود: 2 روستا در شهرستان های مراغه و کلیبر به سرمایه گذار بخش خصوصی معرفی شده و با دفاتر خدماتی نیز برای ترویج روستاگردی و جذب گردشگران طبیعت هماهنگی های لازم انجام شده است.

جانشین معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این نشست با بیان اینکه در تابستان امسال یک میلیون و 555 هزار و 448 اقامت در مراکز اقامتی استان ثبت شد، گفت: در طول این مدت و با افزایش نظارت بر مراکز اقامتی و پذیرایی تعداد شکایت ها از این مراکز به 59 مورد کاهش یافته و 2 هزار و 979 فقره بازدید از این مراکز انجام و تذکراتی داده شده است.

فرشاد رستمی اعلام کرد: در این بازدیدها 73 مرکز اقامتی و 72 مرکز پذیرایی تذکر گرفته اند که در نتیجه آن مجوز فعالیت 2 دفتر مسافرتی تعلیق و باطل شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین 30 مرکز شامل 13 دفتر خدماتی، 10 مرکز اقامتی و 7 مرکز پذیرایی نیز در این بازدیدها مورد تشویق قرار گرفته اند.

وی همچنین به تعداد بازدید گردشگران از مراکز تاریخی، جاذبه های طبیعی و دیگر مراکز اشاره کرد و گفت: در طول تابستان امسال 1.3 میلیون گردشگر از مراکز تاریخی، 1.9 میلیون نفر از جاذبه های طبیعی و 1.2 میلیون نفر نیز از دیگر مراکز دیدنی استان دیدن کرده اند که در این میان کلیسای سنت استپانوس جلفا، موزه آذربایجان و رصدخانه مراغه در ردیف های اول تا سوم بازدید قرار دارند.

رستمی افزود: البته بازار سرپوشیده تبریز نیز یکی از مراکز پربازدید از سوی گردشگران بود که به دلیل عدم امکان شمارش، در رتبه بندی قرار نگرفته است.

بر اساس این گزارش ، در تقویم جهانی، 27 سپتامبر مصادف با 6 مهر به عنوان روز جهانی گردشگری نامگذاری شده است.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه


خواندنی ها

ایران صدرنشین تولید علم نانو در میان کشورهای اسلامی

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: طبق آمار تولید مقالات علمی، با در نظر گرفتن تعداد دانشگاه‌هایی که هر کدام بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۰ مقاله...

10 نکته جالب فضایی

در کائنات هنوز ناشناخته‌های زیادی وجود دارد، اما حتی چیزهایی که انسان‌ها تا امروز به آن‌ها پی برده‌اند، مملو از حقیقت‌های حیرت‌آور، باورنکردنی و حتی ترسناک هستند. در این مطلب...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1397 - 1386