سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 ساعت 04:14 ب ظ - 05(May) 18 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

یک فرد سمنانی مدعی است که می‌تواند زلزله را از 48 ساعت قبل از وقوع پیش‌بینی کند؛ حتی از راه دور.
به گزارش «خبرآنلاین»، باب‌الله عابدین‌زاده می‌گوید: زمانی که می‌خواهد زلزله بیاید گازهایی از پوسته زمین بیرون می‌آید مثل آرگون و نئون، اگر اشتباه نکنم، این گازها تولید موج می‌کند. جلوتر از اینها یک‌سری موجوداتی هستند که عکس‌العمل نشان می‌دهند.

 «می‌توانم زلزله را پیش‌بینی کنم، از راه دور. مثلا زلزله‌های ژاپن را از ایران پیش‌بینی می‌کنم، همین‌طور زلزله‌ای که چند روز پیش در پاکستان آمد، اما در ایران کسی حرف من را گوش نمی‌دهد. من زلزله آذربایجان را هم پیش‌بینی کردم. به مسئولان شهرستان سمنان هم گفتم اما...»

این‌ها ادعای باب‌الله عابدین‌زاده است؛ فردی که ساکن شهر سمنان است و می‌گوید 12 سال از عمرش را روی تحقیق درباره زلزله و راه‌های تشخصی زلزله گذاشته است. او می‌گوید حاضر است تا در حضور هر مقامی از کشور حرف‌های خودش را اثبات کند، اما مسئولان زلزله‌نگاری کشور از او دستگاه می‌خواهند و می‌گویند همین‌طوری و با دلایلی که می‌آورد نمی‌توانند به او اطمینان کنند.

عابدین‌زاده کارشناسی ارشد مدیریت دارد و امیدوار است تا با ثبت مقاله‌هایی که ارائه داده، انقلاب تازه‌ای را در پیشگیری از زلزله به راه بیاندازد! در ادامه صحبت‌های او را می‌خوانید:

واقعا می‌شود زلزله را پیش‌بینی کرد؟ همه ما از زمانی که بچه بودیم شنیده‌ایم که حیوانات تنها موجودات زنده‌ای هستند که می‌توانند زلزله را تشخیص بدهند، آن هم فقط چند ثانیه قبل از آن. شما دستگاهی ساخته‌اید؟ روش تشخیصتان چیست؟

من نزدیک به 12 سال است که دارم تحقیق می‌کنم. از دیدگاه خودم به نتایجی هم رسیده‌ام. چند سالی است که با مؤسسه ژئوفیزیک دارم کار می‌کنم. همه می‌دانیم که زلزله قابل پیش‌بینی نیست اما من ثابت می‌کنم که 48 ساعت قبل از وقع زلزله می‌توان آن را پیش‌بینی کرد!

چطور؟ دستگاهی ساخته‌اید؟

بعضی‌ها تصور می‌کنند که زلزله قابل پیش‌بینی است، با جادو و جمبل و خواب و از این چیزها. از این بحث‌ها بیرون بیایید؛ زمانی که می‌خواهد زلزله بیاید گازهایی از پوسته زمین بیرون می‌آید مثل آرگون و نئون، اگر اشتباه نکنم، این گازها تولید موج می‌کند. جلوتر از اینها یک سری موجوداتی هستند که عکس‌العمل نشان می‌دهند.

یعنی شما با بوی آن گازها و موجودات زنده متوجه وقوع زلزله می‌شوید؟

من که بو را متوجه نمی‌شوم، اما از روی حرکات حیوانات تشخیص می‌دهم.

چه حیواناتی هستند؟

تا زمانی که ثبت نشده نمی‌خواهم اسم آنها را بگویم.

این حیوانات در همه کشورها هستند؟

در همه کشورها هستند. اگر زلزله ریشترش بالا باشد تا پاکستان و ژاپن و از این طرف تا آرژانتین را هم می‌شود تشخیص داد.

نمی‌شود اسم یکی از این موجودات را بگویید؟

عنکبوت یکی از آنهاست. این حشره آنقدر حس قوی‌ای دارد که خیلی‌ها آن را متوجه نمی‌شوند. شما می‌توانید با حرکاتی که انجام می‌دهد ریشتر زلزله را هم تشخیص بدهید.

عنکبوت چه کار خاصی می‌کند؟ این حشره معمولا تار می‌تند، طعمه‌اش را شکار می‌کند یا هر از گاهی از دیوار آویزان می‌شود و ...

شما چون کار نکرده‌اید و دقت نکرده‌اید، حرکات دیگرش را ندیده‌اید.

اگر زلزله بیاید عنکبوت چه کار می‌کند؟

خلاف جهت زلزله فرار می‌کند! من در میامی سمنان زندگی می‌کنم، در منطقه میامی. از اینجایی که هستم اگر قرار به تقسیم کردن باشد، جنوب می‌شود بندرعباس، شمال هم که هست، شرق هم می‌شود پاکستان و ژاپن. می‌توانم شدت زلزله‌ای که بین 4.5 تا 6.5 ریشتر هست را پیش‌بینی کنم.

در شرایط فعلی که قرار نیست زلزله‌ای در ایران بیاید؟

فعلا نه، اما من زلزله چند روز پیش که در پاکستان آمده بود را تشخیص دادم.

پاکستان را هم از همین‌جا تشخیص دادید؟

بله. ژاپن را هم از همین‌جا گفتم. من عکس‌العمل‌های این موجودات را می‌بینم و می‌گویم. کاش نزدیک‌تر بودید تا از روی تصاویر به شما توضیح می‌دادم. خیلی از چیزها را شفاهی نمی‌توان گفت. هرچه کره زمین وسط‌تر باشد فاصله ما با ژاپن نزدیک‌تر است به همین دلیل تشخیص نزدیک‌تر می‌شود.

شما با ژئوفیزیک و مراکز زلزله‌نگاری همکاری دارید؟

من هر اتفاقی که بخواهد بیفتد را به ستاد بحران اعلام می‌کنم. موسسه ژئوفیزیک و زلزله‌نگاری سمنان می‌گوید باید این حرف شما سندیت داشته باشد یا به صورت ابزار باشد، اگر نه، قبول نیست. پنج سال است که با ژئوفیزیک دارم کار می‌کنم اما آنها ابزار می‌خواهند. چند وقت پیش دانشگاه جندی‌شاپور آمد دستگاه ساخت و 50 میلیون تومان پول گرفت اما این دستگاه فقط یک پاندول است. من می‌گویم تشخیص زلزله نیازی به دستگاه ندارد و از روی علائم مختلف می‌توان همه‌چیز را پیش‌بینی کرد. زلزله آذربایجان را من 48 ساعت قبل پیش‌بینی کردم اما کسی به حرفم گوش نداد!

به چه کسانی گفتید؟

به ستاد بحران استان سمنان. هیچ‌کدام قبول نکردند. به زلزله‌نگاری تهران رفتم و گفتند ما نمی‌توانیم این اخبار را که سندیتی ندارد پخش کنیم.

خودتان مدرک تحصیلی‌تان چیست؟

من فوق‌لیسانس مدیریت دارم. شما شماره تلفن همراهتان را به بنده بدهید، 48 ساعت قبل از وقوع هر زلزله‌ای در جهان برایتان پیامک می‌زنم که در فلان‌جا قرار است زلزله بیاید. کار من دو مرحله دارد. مرحله دوم به صورت آنلاین است که بعدا درباره‌اش حرف می‌زنم.

برای ثبت جهانی اقدامی کرده‌اید؟

فعلا باید در ایران ثبت کنم اما راهکار ثبت جهانی را بلد نیستم. من کلی هم مقاله در این مورد نوشته‌ام. در هر صورت می‌خواهم بگویم که زلزله قابل تشخیص است و من می‌توانم این کار را انجام بدهم.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386