سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 ساعت 04:19 ب ظ - 05(May) 18 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

شاخص‌ها نشان می‌دهند که بی‌ثباتی سیاسی در ۳۹ کشور جهان در ۱۲ ماه گذشته بدتر شده است و این مورد درباره برزیل که میزبان بازی‌های المپیک بود قابل توجه بوده است.سرویس بین‌الملل- از درگیری در خاورمیانه و افزایش مرگ و میر ناشی از حملات تروریستی در سال ۲۰۱۶ میلادی کمتر می‌توان انتظار چندکشور واقعا در صلح به‌سر می‌برند؟/صلح‌آمیزترین کشور+اسامیداشت که کشوری در آرامش به سر ببرد.

روزنامه «ایندیپندنت» با انتشار فهرستی با توجه به شاخص صلح جهانی منتشر شده توسط موسسه اقصاد و صلح، تنها ده کشوری که به طور کامل در صلح به سر می‌برند را معرفی کرده است:

۱-بوتسوانا

۲-شیلی

۳-کاستاریکا

۴-ژاپن

۵-موریس

۶-پانام

۷-قطر

۸-سوئیس

۹- اروگوئه

۱۰-ویتنام

بنیانگذار این موسسه اظهار کرده است که در میان کشورهای مورد بررسی از نظر میزان صلح، کشورهای خاورمیانه در پایین‌ترین رتبه قرار داشته‌اند. شاخص‌ها نشان می‌دهند که بی‌ثباتی سیاسی در ۳۹ کشور جهان در ۱۲ ماه گذشته بدتر شده است و این مورد درباره برزیل که میزبان بازی‌های المپیک بود قابل توجه بوده است. در این بررسی ایسلند بار دیگر صلح‌آمیزترین کشور جهان شناخته شد و پس از آن دانمارک، اتریش، نیوزیلند و پرتغال قرار دارند. سوریه در این ارزیابی کمترین میزان صلح را دارا می باشد.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386