شنبه, 28 فروردين 1400 ساعت 08:11 ق ظ - 04(Apr) 17 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه محیط‌زیست معتقد است که بیش از ۷۰ درصد آلودگی شهر تبریز مربوط به محدوده مرکزی تبریز است، گفت: اجرای زوج و فرد بخشی از این موضوع را حل می‌کند ولی طرح جدید LEZ جایگزین خوبی برای زوج و فرد است.  محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای ترافیک آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه طرح زوج و فرد برای کنترل میزان آلودگی منطقه مرکزی شهر باید اجرایی شود، اظهار داشت: وسعت قبلی مشخص‌شده کوچک بود؛ ولی در پیشنهاد جدید افزایش‌یافته که باید تا 10 روز نهایی شده و برای اجرا ابلاغ کنیم.

وی با بیان اینکه محیط‌زیست معتقد است که بیش از 70 درصد آلودگی شهر تبریز مربوط به محدوده مرکزی تبریز است، افزود: اجرای زوج و فرد بخشی از این موضوع را حل می‌کند ولی طرح جدید LEZ جایگزین خوبی برای زوج و فرد است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه با این طرح خودروهایی که معاینه فنی ندارند اجازه ورود به این محدوده را نخواهند داشت، ابراز داشت: خودروها کدبندی شده و رنگ زیست‌محیطی دریافت می‌کنند تا محدوده‌ای که امکان ورود به آن محدوده را دارند براساس آلایندگی مشخص شود.

پورمهدی در ادامه فعالیت ناوگان فرسوده تاکسی و اتوبوس در سطح شهر تبریز و افزایش آلودگی شهر از این مسیر را یادآور شد و گفت: اتوبوس‌های جدید در مرکز شهر فعالیت کنند تا آلودگی مرکز شهر کنترل شود.

وی بر نوسازی تاکسی‌های فرسوده تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: تسهیلات لازم باید بر اساس توان رانندگان تأمین و اعطا شود، ضمن اینکه با تشکیل شرکت‌های تاکسی‌رانی، هر شرکت حداقل 100 خودرو وارد ناوگان کرده و از رانندگان فعلی استفاده کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: تا دو ماه آینده 175 دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان اتوبوس‌رانی تبریز می‌شود که باید در بافت مرکزی از این اتوبوس ها استفاده کنیم.

پورمهدی در ادامه با اشاره به ترافیک بالای برخی از خیابان‌های تبریز، اظهار داشت: تعدادی از این خیابان‌ها باید یک طرفه شوند چراکه ظرفیت خیابان‌های ما برای دو طرفه کافی نیست و باید به‌تدریج به یک طرفه کردن خیابان‌های قدیمی برای باز کردن قفل ترافیکی اقدام کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386