جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 12:44 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: هر کارفرمایی با معرفی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر معتاد بهبود یافته‌ای را به کار گیرد، 30 درصد حق بیمه او را از محل منابع شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به عنوان یارانه پرداخت خواهیم کرد.

اسماعیل جبارزاده عصر امروز در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: حیف است در استان آذربایجان‌شرقی با گذشته تاریخی و فرهنگی درخشان خود و در دوره مدیریت ما انسان‌هایی باشند که برای جامعه مفید نباشند و ما باید شرایطی فراهم کنیم این انسان‌ها برای جامعه و خانواده مفید باشند.

وی افزود: معتاد فردی بیمار و مبتلا به یک اشتباه است و باید سعی کنیم او را به زندگی عادی بازگردانیم و با نجات یک معتاد یک خانواده را از منجلاب خارج کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: باید شرایطی فراهم کنیم معتادان دستگیر شده با طی مراحل درمان و بهبودی مجددا دچار آسیب نشوند و علل و عوامل ابتلای مجدد اینها که از جمله آنها عدم پذیرش جامعه و بیکاری آنها است از بین برود.

این مسئول تاکید کرد: ادارات کل فنی و حرفه‌ای و تعاون، کار و رفاه استان کمک کنند برای اشتغال‌آفرینی برای معتادان بهبود یافته گام بردارند و فن و حرفه متناسب با شرایط جسمی و روحی بهبود یافتگان را فراهم آورند.

جبارزاده در ادامه تصریح کرد: در بحث خوداشتغالی تسهیلات مناسبی می‌توان ارائه کرد و با معرفی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به استان به بانک‌ها ساز و کاری تعریف شوند که نیازی به ضامن نباشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین بر لزوم ورود جدی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بحث اشتغال معتادان بهبود یافته تاکید و اضافه کرد: تشویقاتی برای کارآفرینانی که معتادان را بکارگیری می‌کنند لحاظ کنند و شرایط ارتباط معتادان بهبود یافته با مراکز کار و تولید را فراهم کنند.

وی ابراز داشت: هر کارفرمایی با معرفی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر معتاد بهبود یافته‌ای را به کار گیرد، 30 درصد حق بیمه او را از محل منابع شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به عنوان یارانه پرداخت خواهیم کرد.

جبارزاده ادامه داد: صدا و سیما و مطبوعات در امر خیر فرهنگ‌سازی مشارکت خیران در ساماندهی معتادان وارد عرصه شوند که اقدام مناسب رسانه‌ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386