یکشنبه, 28 دی 1399 ساعت 04:41 ق ظ - 01(Jan) 17 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

فعالیت متخصصان ژاپنی در برنامه‌های پژوهشی و مطالعاتی زلزله‌شناسی تبریز
شهردار تبریز بر لزوم ایجاد بسترهای همکاری بین ۲ کشور در حوزه‌های شهروندی و مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: در سال‌های اخیر متخصصان ژاپنی در برنامه‌های پژوهشی و مطالعاتی زلزله‌شناسی تبریز حضور فعال داشتند.

صادق نجفی در این دیدار، با بیان این که تلاش بی‌دریغ، از خصائص مشترک مردم ایران و ژاپن است، اظهار داشت: فرهنگ اصیل ژاپنی و پشتکار ویژه مردم ژاپن در طول تاریخ همواره زبان‌زد بوده‌است؛ این ویژگی در تعامل با ایران، نماد ارتباط کم‌نظیر دو تمدن کهن و اثرگذار جهانی است.

وی به سابقه 90 ساله ارتباط دیپلماتیک ایران و ژاپن اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به روابط مساعد سیاسی و اجتماعی بین دو کشور و مزیت‌های گسترده تبریز، مصمم هستیم «تبریز 2018» را به یک بستر اثرگذار و مهم، در روند همکاری ‌های دو کشور تبدیل کنیم؛ البته این مهم، میسر نخواهد شد مگر با تکیه بر پشتوانه‌های فرهنگی و اجتماعی.

شهردار تبریز، برگزاری برنامه‌های «ماه فرهنگی ژاپن در ایران» به میزبانی تبریز را در همین راستا مورد توجه قرار داد و افزود: تبریز این آمادگی را دارد که با طراحی برنامه‌های مشترک فرهنگی و ورزشی، حضور متقابل گروه‌‌های هنری و اعزام تورهای گردشگری، ظرفیت‌های دیپلماسی شهری را در خدمت تقویت همکاری‌های دو کشور قرار داد.

وی با بیان این‌که تبریز در طول تاریخ همواره یک شهر اقتصادی و تجاری بوده‌است، گفت: این ویژگی شاخص، می‌تواند با پیگیری‌های اتاق بازرگانی تبریز، در قالب برگزاری نمایشگاه‌های مشترک و تبادل هیئت‌های اقتصادی و تجاری، به نقطه اثرگذار همکاری‌های دو طرف تبدیل شود.

نجفی، زلزله‌خیزی تبریز و ژاپن را ویژگی مشترک دو محدوده جغرافیایی خواند و یادآور شد: در سال‌های اخیر، متخصصان ژاپنی در برنامه‌های پژوهشی و مطالعاتی زلزله‌شناسی تبریز حضور فعال داشته‌اند، با این حال می‌توان با بهره‌گیری از تجارب و توانمندی های ژاپن، این روند را به سایر حوزه‌های مدیریت بحران نیز انتقال داد.

کوبا یاشی سفیر ژاپن در کشورمان نیز در این دیدار با بیان این‌که سال 2019 میلادی برابر با نودمین سال همکاری‌های دیپلماتیک ایران و ژاپن است، گفت: به عنوان نماینده عالی دولت ژاپن در ایران، تمام سعی خود را برای بهره‌گیری از امتیاز تبریز 2018 در راستای اهداف این سالگرد مهم، به کار بسته‌ایم.

وی ادامه داد: تبریز با میراث ارزشمندی که در اختیار دارد، به عنوان یکی از کانون‌های مهم گردشگری، در قاره کهن زبانزد است.

سفیر ژاپن در کشورمان اظهار داشت: اقدامات لازم را در خصوص پایه‌گذاری همکاری‌‌های مدیریت شهری به خصوص در مباحث مدیریت بحران و حوزه‌های زیست‌محیطی، از طریق بخش‌های مرتبط دولت ژاپن در دستور کار قرار خواهم داد.

وی همچنین با قدردانی از میزبانی شهردار تبریز گفت: در همین فرصت کوتاه حضور در تبریز، آراستگی این شهر، یک موضوع قابل‌توجه و ارزشمند برایم بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386