جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 11:42 ق ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

دکتر نجفی در دیدار با شهردار درسدن، بر لزوم ایجاد روابط موثر و مستمر دو طرفه تاکید کرد.

 شهردار تبریز در این دیدار با اشاره به این که سفر هیئت تبریزی به آلمان، در بالاترین سطح مدیریت شهری و استانی صورت گرفته است، گفت: این امر، از اراده جدی تبریز و آذربایجان‌شرقی برای توسعه مناسبات شهری بین ایران و آلمان حکایت دارد.

وی اظهار داشت:  حرکت کلی کلان‌شهر تبریز، چشم‌اندازهای مهم عمرانی و فرهنگی را هدف قرار داده و زمینه‌های ارزشمند مشارکت‌های خارجی را فراهم آورده است.

دکتر نجفی با اشاره به مزیت‌های گردشگری تبریز  گفت: «تبریز ۲۰۱۸» یک فرصت متقابل برای تبریز و شهرهای همراه آن است؛ از این رو، مشارکت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های عمرانی، خدماتی، مسکن‌سازی ومصالح‌سازی،  حاوی منافع دو طرفه برای هر دو طرف خواهد بود.

شهردار تبریز با دعوت از شهردار درسدن برای سفر به تبریز، به پیشینه حضور صنایع آلمانی در تبریز اشاره و تاکید کرد: انعقاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی می‌تواند بسترهای فرهنگی و اجتماعی ارتباط طرفین را از طریق برگزاری هفته‌های فرهنگی، بازارچه‌های مشترک صنایع دستی و رویدادهای ورزشی، پایه‌ریزی و تقویت کند.

دیرک هیلبرت،  شهردار درسدن نیز در این دیدار با اشاره به این‌که حضور هیئت تبریزی در این شهر، فضای جدیدی برای ایجاد ارتباط با سایر شهرهای ایران ایجاد کرده است، گفت: تبریز با موقعیت بسیار ممتاز فرهنگی در آسیا و کشور ایران، همواره ارتباطات گسترده‌ای با آلمان داشته و فرش دستباف آن، یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های بازارهای خارجی است.

وی تاکید کرد: این گذشته پربار با توسعه روزافزون امروزی  همراه شده و فرصت مناسبی برای ارتباطات بین‌المللی فراهم آورده است.

شهردار درسدن متذکر شد: درسدن  به عنوان پایتخت ایالت زاکسن آلمان، از گسترش روابط با تبریز استقبال می‌کند؛ بر همین اساس، مصمم هستیم با فراهم‌شدن زمینه‌های لازم، موضوعات ارتباطی را در سفر به تبریز پیگیری کنیم.

درسدن با  ۶۰۰ هزار نفر جمعیت، پایتخت ایالت زاکسن آلمان و از مراکز مهم فرهنگی دانشگاهی، صنعتی و سیاسی اروپا است. این شهر، با ۵ میلیون اقامت مهمانان خارجی، یکی از پربازدیدترین شهرهای آلمان است. درسدن علاوه بر اینکه سعی کرده است آثار تاریخی قدیمی خود خصوصاً مربوط به قرن هجدهم را حفظ نماید، یکی از شهرهای مدرن و زیبای آلمان نیز به شمار می‌رود.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386