جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 01:11 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - - شناسه: 6193

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی از برآورد حدود 295 میلیارد تومانی خسارت سیل اخیر در این استان خبر داد.

خلیل ساعی در گفت‌وگو با  ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سیل اخیر در استان آذربایجان شرقی خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری را به مردم، زیر ساخت‌ها و مناطق کشاورزی این استان وارد کرد.

ساعی افزود: بیشترین خسارت‌ها به شهرهای آذرشهر و عجب شیر وارد شد و طبق آخرین آمار از شمار قربانیان حدود 42 نفر در این دو شهرستان کشته شدند که تاکنون جسد 35 نفر پیدا شده و 7 نفر از قربانیان همچنان مفقود هستند.

وی تصریح کرد: کارشناسان با بررسی ها و برآوردهای صورت گرفته تاکنون خسارت وارد شده به زیر ساخت‌های چند شهرستان را ارزیابی کرده‌اند تا امیدواریم پس از تامین اعتبارات لازم کار بازسازی این مناطق هر چه سریع تر آغاز شود.

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی در ادامه افزود: در بخش راه‌ها 25 میلیارد تومان، کشاورزی حدود 250 میلیارد تومان و در بخش مسکن حدود 20 میلیارد تومان برآورد خسارت شده است.

وی اظهار داشت: به زودی برای افراد سیل‌زده شهرستان‌های عجب شیر و آذرشهر برای هر خانواده یک کانکس جداگانه مستقر می‌شود و در کمترین زمان مسکن‌های افراد سیل زده آماده و تحویل خواهد شد.

ساعی عنوان کرد: نیروهای امدادی هلال احمر همچنان در حال کمک رسانی به سیل زدگان هستند و عده‌ای از خیرین استان نیز با مواد غذایی و مایحتاج لازم به کمک سیل زدگان شتافته اند.

وی در پایان‌ضمن تقدیر از بردباری و شکیبایی مردم مناطق سیل زده در رویارویی با این بلای طبیعی گفت: مردم سیل زده این مناطق، با نجابت و متانت مثال زدنی با این حادثه روبرو شدند و با کمک امدادگران و نجات گران برای کمک‌ به حادثه دیدگان تلاش کردند و امیدواریم با صبوری اهالی منطقه در کمترین زمان مسکن‌های آنها آماده و تحویل شود.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386