جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 01:17 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - - شناسه: 6240

 مدیرکل اداره میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی، از اقامت بالغ بر ۹۲ هزار نفر گردشگر از آغاز سفرهای نوروزی تا روز پنج فروردین در مراکز اقامتی استان خبر داد.





استان آذربایجان شرقی درسال جدید، شاهد حجم قابل توجهی از گردشگران نوروزی بوده است و اقامت مسافران نوروزی در آذربایجان شرقی افزایش یافته است؛ بطوریکه از ۲۵ اسفند الی ۵ فروردین ۹۶، مراکز اقامتی استان پذیرای نود و یک هزار و هفتصد و هشتاد و دو گردشگر بوده است.

آبدار افزود: همچنین در طول ایام نوروز بازدید از موزه ها و محوطه های تاریخی استان نیز، با استقبال چشمگیری روبرو شده،  ۶۳هزار و ۷۶۷ بازدید از موزه های تحت نظارتی میراث فرهنگی استان، از ۲۵ اسفند تا ۵ فروردین ثبت شده است، این استقبال نسبت به آمار نوروز سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، با اشاره به اماکن پر بازدید استان، بیان کرد: کلیسای سنت استپانوس، موزه قاجار و موزه آذربایجان همچنان در صدر پر بازدید ترین اماکن تاریخی و موزه های  استان قرار دارند، کلیسای سنت استپانوس با ۱۳ هزار و۳۹۲ نفر بازدید بیشترین آمار بازدید را تا روز پنجم فروردین  به خود اختصاص داده است و همچنین موزه قاجار با ۶ هزار و ۱۶۸ نفر بازدید، در دو روز گذشته با افزایش بازدیدکنندگان خود رتبه خود را ارتقا داده و دومین مکان پر بازدید اعلام شده است.

آبدار افزود: طبق آمار کلی، کمیته آمار و اطلاعات ستاد اجرایی خدمات سفر استان آذربایجان شرقی، در مجموع از اماکن تاریخی، فرهنگی، تفریحی، طبیعی و توریستی استان، تعداد ۴۹۸ هزار و ۸۱۵ نفر بازدید کرده اند.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386