یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 06:50 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

آی نیوز - استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: دولت جدید به همه تعهداتی که در رابطه با مسکن مهر بین مردم و دولت قبلی منعقد شده پایبند است.

با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی و مدیران دستگاه‌های مرتبط در جلسه شورای مسکن استان روند اجرای پروژه‌های مسکن مهر، مسائل و مشکلات این طرح  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه اتمام پروژه‌های مسکن مهر را جزو اولویت‌های اجرایی استان اعلام کرد و گفت: مسکن مهر قراردادی بین مردم و حکومت است و دولت جدید به همه تعهداتی که در رابطه با مسکن مهر بین مردم و دولت قبلی منعقد شده پای‌بند است و انجام آنها را وظیفه خود می‌داند.
وی تصریح کرد: بر این اساس از همه دستگاه‌های اجرایی استان می‌خواهم تمام همت و توان خود را به کار گیرند تا استان آذربایجان‌شرقی نخستین استانی باشد که پرونده مسکن مهر را به سرانجام می‌رساند و طبیعتاً همه ما باور داریم که می‌توانیم این کار را انجام دهیم.
جبارزاده ضمن قدردانی از تلاش دستگاه‌های خدمات‌رسان استان، از آنها خواست با تعامل، صمیمیت و روحیه بسیجی، ارائه خدمات زیربنایی به پروژه‌های مسکن مهر را کماکان ادامه دهند تا در کمترین زمان، پروژه‌های مسکن مهر استان به بهره‌برداری برسد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به مشکل اعتباری پروژه‌های مسکن مهر تاکید کرد: معاونت برنامه‌ریزی استانداری ضمن بررسی بودجه‌های ابلاغی، تا جایی که تبصره‌های قانونی اجازه جابجایی می‌دهد اعتبار پروژه‌هایی که پیشرفت کمی دارند را به مسکن مهر اختصاص دهد تا دولت بتواند به تعهدات در این زمینه خود عمل کند.

وی ضمن تشکر از همراهی سیستم بانکی در اجرای پروژه‌های مسکن مهر،خاطر نشان کرد: بنده با تمام توان موضوع بازگشایی سامانه تسهیلات مسکن مهر از طریق بانک مسکن و بانک مرکزی را پیگیری می‌کنیم اما بانک‌های استان هم تلاش کنند با امکاناتی که در اختیار دارند تسهیلات اعطایی به مسکن مهر را تکمیل کنند، چون این یک راه نیمه‌تمام است که اگر تکمیل نشود تسهیلاتی که تا امروز اعطا شده نیز بی‌اثر و بازگشت تسهیلات با مشکل مواجه خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طولانی شدن مدت زمان اجرای پروژه‌های عمرانی از ارزش آنها می‌کاهد، گفت: بنای ما ساماندهی و تصمیم‌گیری برای پروژه‌های نیمه‌تمام استان است.

جبارزاده، اتوبان تبریز ـ سهند را یکی از پروژه‌های نیمه‌تمام استان دانست که در سال 87 کلنگ‌زنی شده و گفت: این پروژه هم‌اکنون با صرف 17 میلیارد تومان، 44 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طبق گزارش‌های ارائه شده، اتمام آن نیازمند 50 میلیارد تومان اعتبار است.

وی تاکید کرد: بزرگراه تبریز ـ سهند باید در اولین فرصت تمام شود چرا که تصادفات سنگین این مسیر و تلفات جانی آن با هیچ اعتباری قابل مقایسه نیست.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این که بزرگراه تبریز- سهند با اعتبارات دولتی قابل اجرا نیست، واگذاری این پروژه به بخش خصوصی را برای جبران اعتبارات مورد نیاز ضروری دانست.

وی افزود: اولویت واگذاری این پروژه با سرمایه‌گذاران استان و سپس سرمایه‌گذاران خارج استانی است و پیمانکار باید موظف شود که در کوتاه‌ترین زمان ممکن پروژه را به اتمام برساند.

جبارزاده با اشاره به اینکه شهر جدید سهند پذیرای 185 هزار ساکن خواهد شد، افزود: این تعداد سکنه نیاز به احداث فوری این بزرگراه را فوق‌العاده ضروری و حیاتی می‌کند.

علیزاده، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی هم در این جلسه توقف پرداخت افزایش تسهیلات بانکی، مشکل آورده متقاضیان، افزایش قیمت تمام شده، مشکل خدمات زیربنایی و تامین خدمات روبنایی را از اهم مشکلات مسکن مهر استان عنوان کرد.

به گفته وی تاکنون برای احداث بیش از 116 هزار و 700 واحد مسکن مهر در استان، افزون بر 20 هزار و 132 میلیارد ریال اعتبار صرف شده که از این تعداد، حدود 76 هزار واحد به متقاضیان تحویل شده است.

همچنین مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان استان و نماینده پیمانکاران و مجریان پروژه‌های مسکن مهر، گزارشی از روند اجرای این پروژه‌ها و مسایل و مشکلات پیش روی آن را بیان کردند.


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386