شنبه, 04 بهمن 1399 ساعت 10:46 ق ظ - 01(Jan) 23 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

آی نیوز - نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نفت و نیرو در مورد آلایندگی‌های واحدهای تولیدی‌شان در محدوده شهر تبریز پاسخگو باشند.

به گزارش آی نیوز به نقل از میرهادی قره‌سید  اظهار کرد: در حال حاضر پتروشیمی و نیروگاه تبریز به عنوان دو مجموعه تولیدی خطرناک به لحاظ به خطر انداختن سلامتی شهروندان در محدوده شهر تبریز قرار دارند که وزرای نفت و نیرو و مجموعه‌های تحت نظر آنها باید در این رابطه پاسخگو باشند.

وی در تشریح این موضوع و اینکه در حال حاضر مردم مناطق گجوار خواستار انجام اقدام اساسی در رابطه با سلامتشان که از سوی دو مجموعه یاد شده به خطر افتاده هستند، گفت: پتروشیمی و نیروگاه تبریز با تولید آلایندگی‌های آلوده کننده زندگی عادی و روزمره مردم مناطق اطراف خود را  با مشکل مواجه کرده‌اند.

قره سید‌ رومیانی از مسئولان این دو مجموعه و در راس آن وزرای نفت و نیرو خواست تا نسبت به تامین سلامت مردمی که ساکن اطراف این مجموع‌ها هستند راهکارهای را ارائه دهند.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به اینکه انتقال این مجموعه‌ها به خارج از محدوده شهری یکی از راهکارهایی است که مردم عنوان می‌کنند، گفت: شاید انتقال مجموعه‌ای مانند پتروشیمی و یا نیروگاه عملا توجیه اقتصادی نداشته باشد اما اقداماتی را نیز برای جلوگیری از آلایندگی این مجموعه‌ها می‌توان انجام داد.

وی اصلاح تکنولوژی و ارتقاء سیستم این واحدها را به سیستم‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا راهکاری منطقی دانست و گفت: مجموعه‌های یاد شده در صورت مجهز شدن به تکنولوژی‌های روز دنیا می‌توانند واحد تولیدی مفید از هر لحاظ باشند.

قره‌سید در عین حال اختصاص بودجه برای انجام اقدامات تامینی را نیز یادآور شد و گفت: وزارتخانه‌های نفت و نیرو با اختصاص بودجه نسبت به جابجایی ساکنان این مناطق اقدام کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار اقدامات بهداشتی کوتاه مدت در این مدت نیز شد و گفت: توزیع شیر در مدارس این حوزه می‌تواند راهکاری کوتاه‌مدت و تا حدودی پیشگیرانه باشد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386