جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 01:09 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - - شناسه: 90

 استاندار آذربایجان شرقی:كارنامه بنیاد مسكن در مناطق زلزله‌زده، نقطه شاخص عملكرد دولت است
زلزله ارسباران نمونه بارزی از نتیجه توجه نكردن به شرایط فراهم شده برای مقاوم‌سازی بود كه بحران‌هایی را برای كشور ایجاد كرد؛ البته ظرفیت‌های انقلاب اسلامی به نحوی است كه توانست این آسیب را به فرصتی برای عمران و آبادانی مناطق زلزله‌زده تبدیل كند.


آینیوز تبریز: استاندار آذربایجان شرقی خدمات بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در موضوع بازسازی مناطق زلزله‌زده استان را قابل توجه خواند.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد علیرضابیگی در دیدار با مدیران بنیاد مسكن آذربایجان شرقی به مناسبت تاسیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله و آغاز مراحل بازسازی، هیچ‌كس فكر نمی‌كرد كه بنیاد مسكن صاحب چنین قابلیت بالایی باشد و اكنون كارنامه این نهاد به عنوان نقطه شاخص عملكرد دولت جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عملكرد بنیاد مسكن در مناطق زلزله‌زده استان، گفت: زلزله ارسباران نمونه بارزی از نتیجه توجه نكردن به شرایط فراهم شده برای مقاوم‌سازی بود كه بحران‌هایی را برای كشور ایجاد كرد؛ البته ظرفیت‌های انقلاب اسلامی به نحوی است كه توانست این آسیب را به فرصتی برای عمران و آبادانی مناطق زلزله‌زده تبدیل كند.
وی افزود: بازسازی مناطق زلزله‌زده استان با وسعت زیادی كه داشت، كار بسیار سنگینی بود و در ابتدای امر هیچ‌كس فكر نمی‌كرد كه بنیاد مسكن، صاحب چنین توانایی عظیمی باشد؛ اما اكنون كارنامه این نهاد به عنوان نقطه شاخص عملكرد دولت جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.
علیرضابیگی تصریح كرد: زلزله ارسباران ثابت كرد كه جمهوری اسلامی ایران یكپارچه است و مرزبندی‌های سازمانی و قومی در هنگام حوادث از میان برداشته و همه برای درمان آسیب‌ها در یك نقطه از كشور بسیج می‌شوند.
علیرضابیگی، قدرت بسیج مردمی را از بزرگترین ظرفیت‌های انقلاب اسلامی دانست و افزود: این قابلیت در حوادث بزرگ بسیار بیشتر از امكانات و تجهیزات كارآیی دارد و این همان چیزی است كه كشورهای دیگر از آن بی‌بهره هستند.
وی با اعلام آمادگی استان برای انتقال تجربیات خود در موضوع بازسازی مناطق زلزله‌زده به كشورهای دیگر، اظهار داشت: در سفر هیأت اقتصادی استان به استان ارزروم این موضوع را به طرف تركیه‌ای اعلام كردیم و در تفاهم‌نامه‌های امضا شده نیز بر این امر تاكید شد.
وی افزود: در این فرصت از مجموعه بنیاد مسكن استان و تمام كسانی كه در این حركت بزرگ نقش داشته‌اند و همچنین جماعتی كه به عنوان خیرین، بنیاد مسكن را همراهی كرده‌اند قدردانی می‌كنیم.
علیرضابیگی با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر افتتاح حساب 100 و رسیدگی به مسكن محرومان، افزود: این فرمان، نشانه‌ای از توجه انقلاب اسلامی به توده‌های ضعیف و محروم بود و بنیاد مسكن نیز به عنوان میراث ماندگار امام راحل، در مقاطع تاریخی مختلف به ویژه در دولت‌های نهم و دهم توانسته كارهای باارزشی را به نتیجه برساند.
وی با بیان این كه در دولت‌های نهم و دهم به واسطه سیاست‌های محرومیت‌زدایی، شرایط بهتری برای بنیاد مسكن در انجام رسالت‌های خود فراهم شد، افزود: دولت جمهوری اسلامی توجه ویژه‌ای به فراهم كردن شرایط بهتر و ایجاد تحول در زندگی مردم دارد و بنیاد مسكن از جمله نهادهایی است كه توانسته در این زمینه كارهای بزرگی انجام دهد.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه خاطرنشان كرد: امروز به واسطه همت بنیاد مسكن شاهد تحول در سیمای روستاها هستیم و كارنامه این نهاد در استان آذربایجان شرقی به ویژه در هشت سال اخیر، كارنامه‌ای درخشان و تاریخی است.
وی افزود: تاکنون بیش از 50 درصد خانه‌هایی كه می‌تواند سوژه خدمات بنیاد مسكن در روستاها و شهرهای كوچك آذربایجان شرقی باشد مقاوم‌سازی شده و انجام این كار بزرگ در هشت سال گذشته بسیار باارزش است.
علیرضابیگی با بیان این كه اقتصاد روستا نقش تعیین‌كننده‌ای در تولید ناخالص داخلی كشور دارد، ادامه داد: تحول در اقتصاد روستایی و ایجاد شرایط مناسب برای دلبستگی مردم به روستاها یك نقطه موفقیت محسوب می‌شود و خوشبختانه در بحث مسكن كه یكی از مصادیق این امر است، توفیقات باارزشی به دست آمده است.
وی اظهار داشت: كارهایی كه در زمینه ارتقای زندگی روستایی در كشور ما انجام شده در مقایسه با كشورهای همسایه، كارهای چشمگیری بوده و شرایط بهتری از جهت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در روستاهای ما فراهم شده است؛ در حالی كه در برخی از این كشورها موضوع توسعه روستایی اصلا در دستور كار قرار ندارد.
علیرضابیگی با تاكید بر اینکه روستاها در زمینه حوادث طبیعی باید از دو بعد ترغیب و تشویق مردم به مقاوم‌سازی خانه‌های خود و ایجاد شرایط لازم برای این كار مورد توجه قرار گیرند گفت: تركیب نهادی بنیاد مسكن، ظرفیت بزرگی است كه توانسته است با انعطاف كامل و فارغ از سیستم اداری، كارهای بزرگی را به نتیجه رسانده و محل اعتماد مردم و خیرین قرار گیرد.
محمدی، مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان هم در این دیدار گزارشی از عملكرد این بنیاد در سال گذشته و همچنین گزارشی از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده استان ارایه كرد و از اتمام بازسازی این مناطق تا تیر ماه سال جاری خبر داد.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386