سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 ساعت 04:35 ب ظ - 05(May) 18 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

 فرماندار هریس با بیان اینکه 162 حلقه چاه آب غیرمجاز در این شهرستان شناسایی شده است، گفت: امسال از این تعداد 61 حلقه چاه مسدود شده است.

 

 علی محمودی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان با بیان اینکه انسداد چاه‌های غیرمجاز از راهکارهای جلوگیری از هدررفت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی است، افزود: با مسدود کردن این چاه‌ها 283 هزار مترمکعب آب زیرزمینی در سال صرفه جویی و حفاظت می شود. وی اظهار داشت: برای انسداد 100 حلقه چاه غیرمجاز دیگر از طریق دستگاه قضایی اقدام شده که با مسدود شدن این چاه‌ها نیز حدود یک میلیون مترمکعب آب زیرزمینی حفظ می شود.

فرماندار هریس با بیان اینکه بیش از 80 درصد منابع آب این شهرستان در بخش کشاورزی مصرف می شود، از بهره برداران خواست تا ضمن توجه به ارزش اقتصادی آب از هدررفت آب‌های سطحی در انهار سنتی و استخرهای خاکی جلوگیری کنند.
محمودی ادامه داد: بهره برداران با اصلاح و رعایت الگوی مصرف، کشت گیاهان سازگار با آب و خاک منطقه و تشکیل تعاونی آب بران برای حفظ و صیانت از منابع آبی کمیاب این شهرستان و استفاده از روش های نوین آبیاری برای توسعه کشاورزی تلاش کنند.
وی گفت: با توجه به کاهش بارش‌ ها و خشکسالی‌ها در سال‌های اخیر، مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی باید در اولویت قرار گیرد و برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب نصب کنتورهای هوشمند حجمی ضروری است.
فرماندار هریس با بیان اینکه 97 مورد قرارداد کشاورزان با نصابان کنتور هوشمند عقد و کنتور آب توسط 38 نفر از بهره‌برداران آب کشاورزی نصب شده است، یادآوری کرد: برای نصب کنتورهای هوشمند از بهره‌برداران انتظار می رود با ادارات ذی ربط همکاری کنند تا در کمترین زمان نسبت به نصب این کنتورها اقدام شود.
محمودی با تاکید بر لایروبی و آزاد سازی تصرف های غیرقانونی در حریم و بستر رودخانه ها افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز مسیر رودخانه ها باید با همکاری ادارات و اعضای شورای حفاظت از منابع آب در اسرع وقت قلع و قمع شود.
شهرستان هریس با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386