دوشنبه, 28 مهر 1399 ساعت 07:29 ب ظ - 10(Oct) 19 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

علی عباسی - به دنبال بارش برف در تبریز، فیلمی در شبکه های اجتماعی از تجمع و حمله نزدیک به بیست نوجوان و جوان به دو بانو در تفرجگاه تاریخی ائل گلی منتشر شده است که ذکر چند نکته در این خصوص ضروری است.

 

هرچند این چند نفر با برف و گلوله برفی به این دو بانو حمله کردند و شاید تصورشان این بود که تنها برای شادی و خوشی اقدام به این کار کرده و با این کار صدمه ای به این بانوان نمی رسد، اما قطعا حمله با برف به این دو بانو و محاصره شدن آنان در میان 20 مرد ناشناس وجه ی مناسبی نداشته و چه بسا از نظر قضایی و حقوقی قابل تعقیب باشد.

شادی و نشاط اجتماعی موضوعی است که نه می توان آن را انکار کرد و البته نه می توان از وضعیت خوب و مناسب آن در جامعه ما سخن گفت.

 به هزار و یک دلیل آنچنان که باید و شاید، شاهد نشاط و شادی در جامعه نیستیم و به همین دلیل کوچکترین محمل ها نیز فرصتی بدست می دهد تا مردم به دنبال ایجاد فضایی مفرح و شاد باشند.

اما نکته اساسی در این میان احترام، توجه و حفظ حریم شخصی و خصوصی افراد است. طبیعتا امنیت روحی و روانی تک تک شهروندان و حفظ حرمت حریم شخصی افراد موضوعی نیست که بتوان از شکسته شدن آن به بهانه شادی و تفریح به سادگی گذر کرد.

به همین دلیل اگر فیلم حمله برفی چند جوان را در شبکه های اجتماعی دیدید و به صدای فریاد آن دو بانو گوش دادید، از حرکت آن چند جوان ناآگاه انتقاد کنید، کسی حق ندارد به هیچ بهانه ای حریم شخصی افراد را مورد تعرض قرار دهد.

تفریح، برف بازی و هر گونه شادی های دسته جمعی نیازی است که نبود آن به شدت احساس می شود اما این مسئله نباید بهانه ای باشد که اشتباه مهلک چند جوان مهیج و ناآگاه، فضا را به سمتی سوق دهد که بانوان و یا هر فرد دیگری نتواند با آرامش خاطر در پارکها و مجامع عمومی قدم بزند.

یکی از اساتید می گفت: چون ما شادي نكرده ايم راه و رسم شادی کردن را هم نمى دانيم، غالبا در چنین مواقعی به جاده خاکی مى زنيم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386