شنبه, 28 فروردين 1400 ساعت 03:00 ق ظ - 04(Apr) 17 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

پنجمین همایش تجلیل از فعالان

پنجمین همایش تجلیل از فعالان فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

 

 این همایش با حضور آیت الله دکتر هاشم زاده هریسی نماینده مردم استان آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری، دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، دکتر وحدتی رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، جمعی از اصحاب فرهنگ و فعالان بخش خصوصی و جمع کثیری از مدیران و فعالان فرهنگی، اقتصادی آذربایجان شرقی در محل سالن اجتماعات اداره کل استاندارد برگزار شد و از چهره‌های تاثیرگذار و موفق در بخش‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تجلیل به عمل آمد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، که به عنوان مسئول کمیته فرهنگی شورای مرکزی این همایش، حضور داشت، در پیامی، خطاب به مجریان و برگزیدگان این جشنواره، بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری برای در مسیر «رونق تولید» کرده ‌است.

در پیام میکائیل نظری، آمده‌است: جهت‌گیری‌های فرهنگی و اجتماعی، آنجا که با رمز همدلی و هم‌افزایی محقق شود، حاصل، ارتقای شرایط مادی و معنوی زندگی خواهد بود. تجربه نشان داده، پرهیز از جمع‌گرایی، جز اینکه نوع بشر را در جزیره راکد خویش، منزوی خواهد ساخت، ثمری ندارد.

وی در این پیام همچنین با اشاره به اینکه اقتصاد رکن اصلی توسعه فرهنگی و اجتماعی است، خاطرنشان کرد: اقتصاد، شاخصی است که بدون آن، هیچ یک از اهداف تعالی و توسعه افراد، متصور نیست. از این رو، نامگذاری سال ۱۳۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «رونق تولید» راهبرد ارزنده‌ای است که باید در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات فرهنگی، لحاظ شود. معتقدم کیمیای فرهنگ و هنر، به عنوان عنصر بالنده جامعه، این توانایی را دارد که خوداتکایی و ایمان به ظرفیت‌ها و داشته‌های داخلی را به سکوی تحول اقتصادی جامعه امروز بدل کند. هنر، ریشه در اصالت روحانی افراد دارد و بیراه نیست که با انتقال ذات زیبای یگانه هستی‌بخش، دل‌ها را به سمت شکوفایی اراده و ایمان سوق دهد.

وی برگزاری همایش تجلیل از فعالان فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را گامی ارزنده‌ با همین هدف خوانده و عنوان کرده‌است: مهم‌ترین مزیت این همایش، تجمیع سرمایه‌های انسانی در محیطی بانشاط و صمیمی است. سرمایه‌هایی که باید مسیر صحیح برون‌رفت از مشکلات و موانع را برای نسل‌های آتی ترسیم کرده و برای‌مان بیاموزند که آنجا که «عشق به خدمت» باشد، تفاوتی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و اقتصادی نیست. این عشق است که به شوق هنر، می‌تپد و دل‌ها را به سمت روشنایی و مهربانی هدایت می‌کند

در پنجمین همایش تجلیل از فعالان فرهنگی، اقتصادی آذربایجان شرقی، مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی به عنوان مدیر منتخب استان در تحقق شعار سال رهبری انتخاب گردید.

شایان ذکر است این همایش با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز و با همکاری برخی از مجموعه‌های خصوصی و نهادهای فرهنگی برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386