یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 08:03 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.


معاون حمل و نقل و شهرداری تبریزجزئیات اجرای طرح زوج و فرد در محدوده مرکزی تبریز را تشریح کرد.

 

مهدی یوسفی در خصوص چگونگی اجرای طرح زوج و فرد، گفت: شیوه‌های مختلفی در تمام دنیا برای کنترل ترافیک وجود دارد که از آن جمله می‌توان به اعمال برخی محدودیت‌ها که مبتنی بر فرهنگ هر کشوری متفاوت است، اشاره کرد.
 
وی با اشاره به سابقه اجرای این طرح در گذشته، ادامه داد: این طرح طی دو مرحله‌ای در تبریز اجرا شد، علی‌رغم این‌که اعمال قانون نمی‌شد ولی مردم آن را رعایت می‌کردند به طوری‌که براساس آن ترافیک در مرکز شهر تا 27 درصد کاهش یافته بود.
 
وی با بیان این‌که روزانه 3600 هزار سفر درون شهری در روز به مرکز شهر انجام می‌شود، اظهار کرد: به دلیل بالا بودن تعداد خودرو نسبت به معابر وهمچنین شرایط مختلف از جمله بافت توریستی مرکز شهر، انجام فعالیت اقتصادی و وجود اغلب ادارات در مرکز شهر، باعث شده که لزوم کنترل ترافیک در هسته مرکزی شهر بیش از پیش احساس شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در تشریح بیشتر این طرح  با تاکید بر کارشناسی بودن آن، گفت: در این طرح سعی شده از متضرر شدن شهروندان در هر موقعیت اقتصادی و اجتماعی جلوگیری شود و بر همین اساس نیز زمان اجرای این طرح از ساعت 10 صبح تا 14 ظهر و از ساعت 17 عصر تا 20 شب زمانبندی شده است.
 
 وی محدوده مکانی طرح را مرکز شهر عنوان کرد و گفت : این محدوده از شرق به خیابان خاقانی، از جنوب به خیابان 17 شهریور، از غرب  به خیابان فلسطین و از شمال به چای کنار منتهی می‌شود.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریزاجرای طرح زوج و فرد را یک طرح ایده آل در کشور و آن را متناسب با فرهنگ مردم ایران دانست و گفت: رعایت عدالت در این طرح از خصوصیات بارز آن است.

وی خواستار همکاری مردم و ادارات برای اجرای هر چه بهتر این طرح را شد و ابراز امیدواری کرد که با  اجرای این طرح، ضمن صرفه جویی در وقت و انرژی شاهد کاهش آلودگی هوا وکاهش آلودگی صوتی باشیم.
 
ویبا تاکید بر تلاش مسئولین برای ایجاد زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی از مردم خواست استفاده از حمل و نقل عمومی را در سفرهای درون شهری خود در اولویت قرار دهند.


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386