پنج شنبه, 14 اسفند 1399 ساعت 12:31 ق ظ - 03(Mar) 04 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

به مناسبت روز جهانی گردشگری و با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی و مدیرکل آموزش و پرورش استان »زنگ گردشگری« در مدرسه استعدادهای درخشان فرزانگان دوره اول ناحیه پنج، نواخته شد.

 

مرتضی آبدار ضمن گرامیداشت هفته گردشگری، با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع هفته گردشگری آذربایجان شرقی با تمرکز بر ارتقا آموزش، مهارت و اشتغال، گفت: همزمان با روز و هفته جهانی گردشگری برنامه‌های متنوعی بر اساس شعار سال 2019 "گردشگری و مشاغل، آینده‌ای بهتر برای همه"با محوریت آموزش، مهارت و اشتغال در استان برگزار خواهد شد.

وی به تشریح برنامه‌های هفته گردشگری پرداخت و گفت: طی هفته گردشگری در آذربایجان شرقی شاهد برگزاری مراسم مختلف، از جمله گرامیداشت روز جهانی گردشگری، افتتاح و بهره برداری از پروژه ها و ... خواهیم بود.

وی افزود: به صدا در آوردن زنگ گردشگری در مدرسه در راستای آشنایی دانش آموزان با صنعت گردشگری برنامه‌ریزی شده است و آموزش و آشناسازی کودکان و نوجوانان با موضوعات مرتبط با گردشگری و میراث فرهنگی از طریق آموزش و پرورش از اهداف آن است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۸ ، تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شد، افزود: سال گذشته فرصتی بود تا تبریز خود را به عنوان یکی از شهرهای با تمدن و تاریخ چند صد ساله به دنیا معرفی کند.

وی با بیان اینکه قدم به قدم تبریز، تاریخ است، اما لازمه معرفی آن، آشنایی مردم ساکن در شهر با داشته های خود است؛ اظهار کرد: یکی از موثرترین ارگان‌ها در فرهنگ ‌سازی و نهادینه شدن فرهنگ گردشگری، آموزش و پرورش است که در راستای تقویت هویت ملی و پاسداشت ارزش‌های تاریخی نقش ویژه ای دارد، چرا که نسل آینده در بستر آموزش و پرورش تربیت می‌یابد و تاکید بر این موارد در نگاه آن‌ها به حوزه گردشگری، تاثیرگذار خواهد بود.

وی اضافه کرد: در راستای ارتقا سطح آموزش و مهارت دانش آموزان در حوزه گردشگری، تفاهم نامه ای مابین ادارات کل آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان منعقد خواهد شد تا با استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و هم افزایی این دو مجموعه، شاهد ارتقای دانش و فرهنگ گردشگر پذیری باشیم.

جعفر پاشایی - مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ضمن تبریک هفته گردشگری به خادمان حوزه گردشگری استان و کشور با بیان اینکه در تابستان ۹۸، آذربایجان شرقی پذیرای ۴۵ هزار خانوار و ۱۸۰ هزار نفر بود، گفت: گردشگرانی که در حوزه فرهنگی سفر می کنند،می توانند سفیران بسیار خوبی برای دعوت دیگر همشهریان خود به استان باشند.

وی با اشاره به اینکه ، مبدا و مقصد برای گردشگر بسیار مهم است، اظهار داشت: آنچه که در مبدا سفر مهم است منابع مالی و اراده مسافر است اما انچه که در مقصد را جذاب می کند، روابط انسانی و فرهنگ شهر مورد نظر است.

پاشایی ضمن تقدیر از تحولات صورت گرفته در حوزه گردشگری در سال های اخیر خاطرنشان کرد: تبریز و آذربایجان به تعبیر مقام معظم رهبری به عنوان سر ایران معرفی شده است و باید شاهد برداشته شدن گام های موثر برای نیل به  اهداف توسعه پایدار در حوزه گردشگری باشیم.

شایان ذکر است، در طی این مراسم مسابقه ای با طرح سوالاتی مرتبط با حوزه گردشگری آذربایجان شرقی مطرح و جوایزی به دانش آموزان اهدا شد.

گفتنی است، هفته گردشگری از پنج مهر ماه به عنوان روز جهانی جهانگردی آغاز شده است و برنامه‌های ویژه تا یک هفته پس از آن در آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386