شنبه, 18 ارديبهشت 1400 ساعت 08:07 ب ظ - 05(May) 08 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: ارمنستان موظف شد نسبت به رفع کامل ورود آلاینده ها به رودخانه ارس اقدام کند.


 یوسف غفارزاده در پی نشست سالانه کارگروه مشترک ایران وارمنستان که در روزهای 28 تا 30 آبان ماه، در خصوص پایش و جلوگیری از آلودگی رودخانه مرزی ارس به میزبانی تبریز برگزار شد، از تعهد ارمنستان برای رفع کامل ورود آلاینده ها به رودخانه ارس طی سه سال آینده خبر داد.  


وی با اشاره به اینکه در نتیجه تعاملات موجود بین دو کشور، نقاط تهدید، غلظت و تأثیر تخلیه‌ها به صورت دقیق شناسایی شده و طرف ارمنی با قبول مسئولیت و تعهد به اصلاح و ترمیم تأسیسات با هدف حذف کامل تخلیه ها تا سال 2021، با اجرای سیستم بازچرخانی و مرمت سدهای باطله تاکنون در این خصوص بیش از 50 درصد پیشرفت داشته، اظهار داشت: در جلسه اخیر کارگروه مشترک این کشور متعهد شده نسبت به اعمال نظارت‌های دقیق بر کارکرد معادن تا اتمام عملیات ترمیمی اقدام نماید.


غفارزاده همچنین افزود: از سوی دیگر پایش فاکتورهای کیفی در محیط‌های آب و رسوب رودخانه ارس طی دهه اخیر به صورت همزمان و مشترک توسط دو کشور انجام گرفته و به صورت ماهانه و مستمر ادامه خواهد داشت.


وی همچنین گفت: نتایج نشست و توافقات حاصله جهت پیگیری فنی و حقوقی به مراجع ذیربط انعکاس خواهد یافت.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386