شنبه, 28 فروردين 1400 ساعت 03:21 ق ظ - 04(Apr) 17 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: بیانات ۶ دقیقه‌ای رهبر معظم انقلاب پس از حوادث اخیر در کشور بر مبنای صیانت از ساختارها و فرآیندهای قانونی کشور بود.

 

حجت‌ الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم، در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی(ره) با اشاره به بیانات رهبری در ارتباط با حوادث اخیر در کشور، افزود: جلوگیری از بدعت‌ گذاری های غلط، پشتیبانی از تصمیمات و کارهای کارشناسی، خوش‌ بینی به تصمیم مسئولان، اولویت دادن به امنیت در شرایط حساس کشور و جلوگیری از فتنه در محور مقاومت از رهنمودهای رهبری بود.

وی با بیان اینکه رهبری در این شرایط ۳ راه در پیش رو داشتند، اظهار داشت: یا ایشان با طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین مخالفت صریح می‌کردند که این راه چند ایراد داشت اول اینکه با هدایت رسانه‌ای استکبار حاکمیت دوگانه در کشور القا می‌شد، دوم بهانه به دست کسانی می‌افتاد که بگویند که مسئولان اقتصادی کشور می‌خواستند تا مشکلات را حل کنند ولی نگذاشتند و سوم اینکه سنگ بنای نادرستی در کشور گذاشته می شد که از این به بعد هر دولتی از رهبری توقع خواهند داشت که در مسائل مختلف ورود کنند.

امام جمعه تبریز، سکوت و عبور از حوادث را راه دیگر رهبری اعلام کرد و گفت: این کار هم به مصلحت کشور و اقتضای جایگاه رهبری نبود چرا که به اختلاف بین نمایندگان موافق و مخالف دامن زده می شد در حالی که تصمیم راهبردی و پیشگیرانه برای جلوگیری از اختلافات بین سه قوا جزو اصلی‌ترین وظایف رهبری است.

حجت الاسلام آل هاشم، ادامه داد: راه سوم موافقت با این طرح و واگذاری جزئیات آن به کارهای کارشناسی بود که رهبری آن را انتخاب کردند.

وی با اشاره به اینکه بیانات ۶ دقیقه ای رهبری درس هایی داشت، گفت: تدبیر رهبری نمادی از شخصیت یک رهبر انقلابی یعنی عقلانیت، صداقت، بصیرت، راهبری و مدیریت و انصاف انقلابی را نشان داد.

خطیب جمعه تبریز گفت: به دنبال تصمیم اخیر سران ۳ قوا جریان هایی در کشور پیش آمد که منجر به برخی اتفافات شد و مردم آگاه، بصیر، زمان‌شناس و انقلابی صف خود را از اشرار جدا کردند.

حجت الاسلام آل هاشم با قدردانی از نیروی انتظامی، بسیج و نیروهای امنیتی که در برقراری نظم و آرامش در جامعه با خویشتن داری برخورد کردند، افزود: مردم آذربایجان و تبریز بار دیگر پیشگامی خود را نشان داده و خود را از صف اشرار جدا کردند.

وی با بیان اینکه محورهای اصلی صحبت‌های رهبر معظم انقلاب توصیف و تبیین حوادث و چرایی آن بود، یادآوری کرد: رهبر معظم انقلاب در صحبت‌های خود فرمودند که این مصوبه با توجه به تصمیم مستند به مصوبه سران قوا و کار کارشناسی بوده و باید از آن حمایت شود اگرچه قابل اصلاح است ولی قابل بازگشت نیست.

امام جمعه تبریز گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خویش مسئولان کشور را به همفکری، هم‌افزایی، دلسوزی، پیگیری، مراقبت و نظارت بر شرایط بازار کردند تا بازار در اثر گرانی بنزین مبتلا به گرانی نشود.

حجت الاسلام آل‌هاشم، ادامه داد: رهبری به مسوولان امنیتی نیز توصیه کردند با کسانی که اموال را تخریب و ناامنی را تشدید می‌کنند، برابر قانون و مقررات برخورد شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب همچنین از مردم آگاه و با بصیرت درخواست کردند تا از فتنه‌گران و آشوبگران فاصله بگیرند زیرا اگر فاصله نگیرند، دوست و دشمن معلوم نمی‌شود.

نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به هفته بسیج گفت: بسیج لشکر مخلص خدا و اهل گمنامی و بی‌نشانی، مظهر عظمت ملت، نیروی کارآمد کشور و بهترین مدافع اسلام و انقلاب است و در دوران جنگ نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: اگر حضور بسیج در ۸ سال دفاع مقدس نبود، اکنون سرنوشت کشور چیز دیگری بود و تا بسیج است جمهوری اسلامی از ناحیه دشمن آسیب نخواهد دید.

وی اخلاص در عمل، خدامحوری و ارتباط با خداوند متعال، همراهی و مجاهدت با ایمان، عمل و بصیرت، حفظ اندیشه شهادت‌ طلبی، تلاش عاشقانه و مومنانه و حضور با اراده و همت بلند در میدان‌های سخت را از شاخصه های بسیجی اعلام کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به بیانات رهبری در خصوص جنگ اقتصادی و رونق تولید، گفت: رهبری فرمودند همانطور که در عرصه جنگ نظامی موفق شده و دشمن را به عقب رانده ایم، در جنگ سیاسی و امنیتی نیز موفق شده ایم و باید تلاش کنیم تا در عرصه جنگ اقتصادی نیز قاطعانه دشمن را عقب برانیم و موفق شویم.

حجت الاسلام آل‌هاشم با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی، افزود: نماینده منتخب مردم باید صبر و استقامت داشته باشد زیرا کسی که در برابر مشکلات استقامت نداشته باشد نمی تواند نماینده خوبی برای مردم باشد و در شرایط سخت و بحرانی خوب تصمیم بگیرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386