چهارشنبه, 09 آذر 1401 ساعت 09:30 ب ظ - 11(Nov) 30 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

on شنبه, 28 آبان 1401 11:53
روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

علی عباسی- متاسفم و با این اظهار تاسف باید بگویم سمت و سوی اکثر نوشته ها، تولیدات و بسته های محتوایی ما روزنامه‌نگاران آذربایجانی بیشتر از آنچه که در راستای...

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی، گفت: در شهر تبریز در هر ثانیه ۵ هزار لیتر و در استان آذربایجان‌شرقی ۹ هزار لیتر آب مصرف می‌شود.

 

محمد خانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مورد آخرین وضعیت رینگ آبی کلان‌شهر تبریز  اظهار داشت: آب این کلان‌شهر از سه منبع ۵۵ درصد خط زرینه رود، ۱۴ درصد سد نهند و مابقی از ۱۱۵ حلقه چاه دامنه شمالی رشته کوه سهند تامین می‌شود که هر یک از این منابع نیاز آبی یک منطقه تبریز را تامین می‌کنند.

وی افزود: ۱۵۰ لیتر استاندارد مصرف آب کشور و ۲۳۵ لیتر در ثانیه هم مقدار مصرف کلان‌شهر تبریز است که ۸۵ درصد از استاندارد ملی بیشتر می‌باشد، بنابراین مردم عزیز با رعایت الگوی مصرف درست و استاندارد و با ۱۵- ۱۰ درصد صرفه‌جویی که حدود ۷۵۰ لیتر در ثانیه و معادل ۳۰ چاه آب می‌شود در این راه به رفع کمبود آب کمک خواهند کرد.

خانی گفت:  در شهر تبریز در هر ثانیه ۵ هزار لیتر (۵ متر مکعب) و در استان آذربایجان‌شرقی ۹ هزار لیتر (۹ متر مکعب) آب مصرف می‌شود.

وی، هزینه تولید هر متر مکعب آب شرب را سه هزار تومان اعلام و تصریح کرد: آب تولیدی با مبلغ یک‌هزار تومان به مشترکان داده می ‌شود و این یعنی یک سوم قیمت واقعی آب مصرفی را از مردم دریافت می‌کنیم که البته ۶۲ درصد  مشترکان استان الگوی مصرف را مراعات می‌کنند و در مواردی که سقف مصرف رعایت نمی‌شود، قیمت مصرف به صورت پلکانی به قیمت واقعی نزدیک و با آن مبلغ محاسبه می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی، متذکر شد: مصرف آب کلان‌شهر تبریز با افزایش ۶ درصدی نسبت به مدت سال گذشته از مرز ۱۵۵ میلیون متر مکعب عبور کرد.

وی در خصوص مشترکان بد مصرف یعنی کسانی که بیش از الگوی مصرف آب استفاده می‌کند، تاکید کرد: به آنها تذکر داده میشود و در صورت عدم رعایت، میزان آب بهاء آنها به صورت پلکانی محاسبه خواهد شد و در صورت تکرار مراحل قانونی بعدی انجام خواهد شد تا در کنار یکدیگر از این شرایط خشکسالی و کمبود آب بتوانیم عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی‌، افزود: برای تامین آب پایدار سالانه در استان ۵۰ حلقه چاه و در شهرستان تبریز هم ۱۵ حلقه چاه حفر می‌شود که جزء برنامه‌های کوتاه‌مدت برای گذر از خشکسالی است اما راه حل دائمی و طولانی مدت انتقال آب ارس به دشت مرکزی تبریز است.


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه مارالان - چهارسوق - کوی پیشنمازی - پاساژ پیشنمازی پلاک 21 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386