شنبه, 28 فروردين 1400 ساعت 08:11 ق ظ - 04(Apr) 17 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

سومین نشست مشترک نمایندگان آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن با مدیرکل میراث فرهنگی در راستای ارتقای همکاری‌های متقابل استان با هدف انجام مطالعات و تدوین طرح جامع توسعه برند گردشگری تبریز برگزار شد.

در این نشست که عصر امروز یکم بهمن‌ماه سال جاری با حضور نمایندگان ارشد آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا)، مدیرکل میراث فرهنگی استان، معاون عمرانی شهردار تبریز و نمایندگان بخش خصوصی گردشگری در تبریز برگزار شد، ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی و همچنین راهکارهای لازم برای توسعه همکاری های مشترک در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست عنوان کرد: پیشینه غنی تاریخی تبریز و قرارگیری آن در مسیر جاده ابریشم این شهر را به یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور تبدیل کرده است که همین امر می‌تواند موجب ایجاد تعاملات بین‌المللی شود.

وی تشریح کرد: میراث فرهنگی استان همکاری‌های بسیار خوبی با مجموعه های علمی و دانشگاهی داخلی و خارجی داشته است و آمادگی کامل را دارد تا پروژه‌های مشترکی را با مشارکت جایکا در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری آغاز کند.

آبدار در ادامه به جایگاه تبریز در میان کشورهای اسلامی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال  2018 اشاره کرد و گفت: استفاده از تجارب جایکا در حوزه‌های مربوط به میراث فرهنگی و گردشگری خصوصا در جلب مشارکت‌های مردمی می‌تواند ما را در امر عملی کردن برنامه‌های مدنظر برای سال  2018 و سال‌های بعد به منظور تبدیل تبریز و منطقه آذربایجان به یک مقصد پایدار گردشگری کمک کند.

در پایان این نشست محمد شهداد  عضو هیئت مدیره انجمن راهنمایان گردشگری استان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه راهنمایان گردشگری همواره در پیشبرد اهداف توسعه صنعت توریسم پیشگام بوده‌اند، ادامه داد: راهنمایان گردشگری از مولفه‌های اصلی توسعه گردشگری در هر کشور به شمار می روند و با توجه به وجود راهنمایان تخصصی و تحصیلکرده در انجمن راهنمایان گردشگری استان این آمادگی را داریم تا در پروژه‌های جایکا نقش موثری ایفا کنیم.

شهداد افزود: با توجه به شناختی که راهنمایان گردشگری از جزئیات گردشگری منطقه دارند می‌توانند در تعریف مسیرهای پرمخاطب جدید و نیز اتصال تبریز و آذربایجان به مقاصد سنتی گردشگری ایران نقش مهمی داشته باشند./فارس

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386