جمعه, 15 اسفند 1399 ساعت 05:26 ب ظ - 03(Mar) 05 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اهمیت کار امور تربیتی در مدارس، گفت: این مجموعه باید مدارس را از آفات فرهنگی و سیاسی محافظت کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در جمع مربیان تربیتی آموزش و پرورش استان، مقابله با گروه های الحادی، جلوگیری از تفکرات انحرافی، طاغوت زدائی و گسترش تعلیم و تربیت اسلامی را از وظایف مجموعه امور تربیتی دانست.

وی افزود: انتقال ارزش های دینی و فرهنگی انقلاب اسلامی به مدارس، تربیت و بازسازی دانش آموزان در فضایی انقلابی و اسلامی، زمینه سازی برای ورود نگرش های دینی و ارزش های انقلاب اسلامی به نظام آموزش و پرورش و پرورش استعدادهای دانش آموزان در زمینه های دینی، عقلی، اجتماعی، عاطفی آنان و حفظ ارزش ها از اهداف مهم تاسیس این مجموعه انقلابی و اسلامی به شمار می رود.

وی یادآور شد: باید توجه داشت که ایدئولوژی تربیت اسلامی در مدارس بر اساس اندیشه مربیان امور تربیتی پایه ریزی می شود و این مهم تعلیم و تعلم را در راستای فرهنگ انقلاب ممکن می سازد.

آل هاشم با بیان اینکه حراست از مرزهای اعتقادی، حفظ دستاوردها و تبیین ارزش های انقلاب اسلامی در مدارس از وظایف امور تربیتی و تربیت اسلامی است، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شهیدان رجایی و باهنر در راستای ترویج ایدئولوژی تربیت اسلامی نهادی با عنوان نهاد امور تربیتی در آموزش و پرورش تاسیس کردند که مهمترین رسالتش تربیت نسلی همتراز با انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه استمرار و بقای هر جامعه به انتقال باورها و ارزش های آن به نسل های جدید ممکن می شود، گفت: نهاد آموزش و پرورش و مدرسه در این رابطه نقشی بی بدیل ایفا می کنند.آل هاشم اضافه کرد: امور تربیتی مدارس طی سال های شکل گیری خود تلاش گسترده ای را در جهت رفع کاستی ها و پرورش مذهبی و انقلابی دانش آموزان به انجام رسانده که قابل قدردانی است.

وی ادامه داد: امور تربیتی مسئولیت پرورش جوانان پرشور، آرمان گرا، انقلابی و ولایی را به عهده دارد و این نهاد باید نسلی را تربیت کند که همتراز با انقلاب باشد و جوانانی خلاق و متفکر و پایبند به ارزش های اسلامی و انقلابی به جامعه تحویل دهد.امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه سنگ بنای شخصیتی انسان در دوران کودکی و مدرسه شکل می گیرد، گفت: نقش مربیان امور تربیتی در تربیت دانش آموزان فراتر از نقش پدر و مادران در خانه هست.

آل هاشم، یکی از رموز موفقیت آموزش و پرورش را در عدم ورود به جریانات سیاسی دانست و گفت: البته این موضوع منافاتی با آگاهی سیاسی ندارد و باید معلمان و دانش آموزان در مسائل سیاسی کشور از آگاهی لازم برخوردار بوده و به دانش لازم در این خصوص مجهز باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت های امور تربیتی استان، گفت: احداث 140 نمازخانه جدید در مدارس استان، ارتقا شاخص های آموزشی و پرورشی مدارس و کسب عناوین برتر در رابطه با نماز از جمله نتایج فعالیت های این مجموعه است.

جعفر پاشائی افزود: اوقات فراغت و امور جوانان و همچنین برگزاری یکهزار و 300 جلسه گفتمان دینی از جمله اقدامات آموزش و پرورش در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و آرمان های نظام اسلامی در حوزه امور تربیتی و تربیت اسلامی در سطح مدارس آذربایجان شرقی است.

وی با اشاره به اینکه ناهنجاری های اجتماعی در بین دانش آموزان مدارس استان در پایین ترین رتبه کشوری است، اظهار کرد: در کنار اعزام به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور در قالب کاروان های راهیان نور، اهتمام ویژه به مباحث دینی و قرآنی باعث شده و 63 نفر دانش آموز حافظ کل قرآن در سطح مدارس استان تربیت شده است.

در پایان این دیدار از دانش آموزان حافظ و قاری قرآن کریم و مربیان نمونه منتخب امور تربیتی استان تجلیل به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386