پنج شنبه, 26 فروردين 1400 ساعت 12:30 ق ظ - 04(Apr) 15 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه فقرزدایی و رسیدگی به محرومان و نیازمندان از تأکیدات همیشگی امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و جزو اعتقادات دینی ماست، افزود: حاکمیت عدالت، کاهش فاصله طبقاتی و ارتقای سطح زندگی مردم برازنده نظام اسلامی است.

 

آرمان تبریز-معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه فقرزدایی و رسیدگی به محرومان و نیازمندان از تأکیدات همیشگی امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و جزو اعتقادات دینی ماست، افزود: حاکمیت عدالت، کاهش فاصله طبقاتی و ارتقای سطح زندگی مردم برازنده نظام اسلامی است.
به گزازش خبرنگار ما در تبریز ،رحیم شهرتی‌فر در آئین نکوداشت خیران و جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی، با اشاره به فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه حمایت از نیازمندان، گفت: نمونه بارز و موفق این موضوع که همیشه به آن افتخار می‌کنیم مشارکت مردم آذربایجان به‌طور مؤثر در بحث موسسات خیریه است.

وی با تأکید بر اینکه تنها در سال گذشته خیرین مدرسه‌ساز استان بیش از ۷۲ میلیارد تومان تعهد کرده و اجرا می‌کنند، گفت: مدیریت پدیده تکدی‌گری در شهر تبریز ناشی از خدمات ارزنده مؤسسات خیریه مردمی است که وظیفه خود را حمایت از مستمندان می‌دانند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خوشبختانه مسأله فقرزدایی در دولت تدبیر و امید به‌صورت ویژه موردتوجه قرارگرفته، گفت: بهزیستی و کمیته امداد جزو نهادهایی هستند که دولت خود را موظف دانسته بیش‌ازحد معین‌شده از آنها حمایت کند.

وی افزود: جدی‌ترین شکل حمایت از نیازمندان، توانمندسازی آنهاست که با توجه به هماهنگی‌های کمیته امداد و دولت در این راستا قدم‌های اساسی برداشته‌شده است.

وی با بیان اینکه هراندازه بر گرایش خیرخواهی و نوع‌دوستی مردم ایران تأکید کنیم و قدردان آن باشیم به اشاعه این فرهنگ کمک کرده‌ایم، افزود: رسانه‌های عمومی باید توجه ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته باشند، چراکه اگر تصور کنیم نهادهای خیرخواهانه یک روز فعالیت خود را متوقف کنند وضعیت جامعه غیرقابل‌تصور خواهد بود.

شهرتی‌فر با اشاره به عملکرد کمیته امداد استان در توانمندسازی و اشتغال مددجویان، گفت: در سال ۹۵، ۵ میلیارد و ۷۹۱ میلیون تومان و در ۱۱ ماهه سال جاری بیش از ۷۳ میلیارد تومان برای اشتغال و خودکفایی مددجویان جذب شده است که این رقم تا ۱۱۱ میلیارد تومان قابل افزایش است.

وی اضافه کرد: عملکرد کمیته امداد در حوزه آموزش و کاریابی نیز چشمگیر بوده و توانسته‌اند ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر را در ۱۱ ماهه سال جاری آموزش دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی بابیان اینکه بیش از ۶۳۰ سازمان مردم‌نهاد در استان فعال هستند و موفقیت‌های چشمگیری در کنار کمیته امداد دارند، گفت: در هفته گذشته یک هزارمین واحد مسکونی که توسط هیأت خیریه ابرار قائم احداث‌شده بود در روستای کندرود تحویل نیازمندان شد.

وی با بیان اینکه در بحث توانمندسازی کمیته امداد سرآمد بوده و نگاه علمی به این مسأله داشته ‌است، گفت: یکی از موضوعات دیگری که باید موردتوجه قرار گیرد بالا بردن کیفیت سطح زندگی است، ممکن است سطح حمایت‌ها به شکلی باشد که مددجویان تحت حمایت دیگر دست نیاز به دیگران نبرند اما سطح زندگی به شکل مطلوب نباشد.

شهرتی‌فر در ادامه با اشاره به اقدامات آستان قدس رضوی در بحث حمایت از نیازمندان و اجرای برنامه‌های تشرف‌یابی نیازمندان استان به مشهد مقدس، گفت: این اقدامات شایسته قدردانی است، اما مهم‌ترین بحث، سرمایه‌گذاری این نهاد در استان ولایت‌مدار آذربایجان شرقی است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386