شنبه, 02 مرداد 1400 ساعت 11:20 ق ظ - 07(Jul) 24 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

فرماندار خداآفرین گفت: آتش سوزی ۳۰۰هکتار از پوشش گیاهی، مرتعی، مشجر و نیمه مشجر این شهرستان در محدوده روستاهای مرداناقم، کوانق و خانقاه در محدوده حفاظت شده ارسباران که از روز یکشنبه شروع شده است همچنان ادامه دارد و بطور کامل مهار نشده است.

 

علی امیری راد افزود: این حادثه آتش سوزی با تلاش اعضای مدیریت بحران شهرستان، منابع طبیعی و عوامل منطقه آزادارس و نیروهای بومی و محلی روز دوشنبه مهار شد ولی به دلیل شدت وزش باد دوباره این آتش شعله ور شد.
وی گفت: تا کنون به دلیل صعب العبور بودن منطقه آتش بطور کامل مهار نشده است و تلاش ها همچنان برای مهار ادامه دارد.
رییس شورای مدیریت بحران شهرستان خداآفرین با اعلام اینکه از ابتدای شروع آتش سوزی تمامی اعضای مدیریت بحران شهرستان، عوامل منطقه آزادارس و نیروهای بومی و محلی در محل حاضر بوده و برای اطفاء حریق با تمام امکانات تلاش کردند، افزود: علت آتش سوزی نامعلوم است و توسط مدیریت بحران شهرستان، نیروه های امنیتی و قضایی در دست بررسی است.
 جنگل های ارسباران نیز با ۱۶۴ هزار هکتار وسعت در شمالی ترین نقطه استان های آذربایجان شرقی و اردبیل یکی از ارزشمندترین جنگل های جهان بشمار می آید.
جنگل های ارسباران، صرف نظر از جاذبه های شکارگاهی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به دلیل وجود گونه های گیاهی و جانوری کمیاب، چشم اندازهای بکر و وسیع، گنجینه منحصر به فردی از منابع محیط زیستی را در جغرافیای شمال غربی کشور ایجاد کرده است.
نکته قابل تأمل دیگر در این خصوص اینکه، اهمیت منطقه ارسباران تنها به دلیل ویژگی های خاص اکوتوریسم، اکولوژیکی و توان های زیست محیطی آن نبوده، بلکه میراث تاریخی و فرهنگی این منطقه نیز از زمان های گذشته مورد توجه دوستداران این منطقه و جهان بوده، به طوری که هر ساله هزاران گردشگر و محقق را به این منطقه جذب می کند.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386