چهارشنبه, 09 آذر 1401 ساعت 08:16 ب ظ - 11(Nov) 30 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

on شنبه, 28 آبان 1401 11:53
روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

علی عباسی- متاسفم و با این اظهار تاسف باید بگویم سمت و سوی اکثر نوشته ها، تولیدات و بسته های محتوایی ما روزنامه‌نگاران آذربایجانی بیشتر از آنچه که در راستای...

آی نیوز ؛ رضا عالش زاده - این فوتبال است، ورزشی بی رحم که در آن همیشه جمع دو با دو چهار نیست.

 

یک روز پس از بازی شش امتیازی تراکتور و استقلال، در هفته دهم بوندسلیگا فرانکفورت با نتیجه باورنشدنی پنج بر یک بایرن مونیخ رکوردار قهرمانی در آلمان را شکست داد و در نتیجه ای عجیب تر بارسلونا سه بر یک مغلوب تیم گمنام لوانته شد، این فوتبال است، ورزشی بی رحم که در آن همیشه جمع دو با دو چهار نیست.

 

فوتبال، ساکر، کره القدم و هر نامی که این ورزش دیوانه وار در کشورهای مختلف پذیرفته است، معجون اعجاب آوری از لذت، هیجان، تلاش، روح تیمی، مهارت فردی و البته شانس است. ورزشی گروهی که دید گان میلیونها نفر را در ساعتی خاص به پاهای 22 نفر و اندیشه های دو مرد خیره می کند.اما، همین ورزش سرگرم کننده، گاهی تلخ، بی رحم و غیرقابل پیش بینی می شود.چهره غمگینی از فوتبال که تراکتور در مقابل استقلال تجربه کرد.

 

تراکتور با هیبت قهرمان و با سودای تصاحب صدر جدول وارد مسابقه با استقلالی شد که در هفته های اخیر به مدد مربی باهوش و جوانانش نتایج خوبی گرفته بود اما در پایان بازی هیچ نشانی از سلحشوری و افتخار در چهره بازیکنان تراکتور هویدا نبود.آنها بازی را باخته بودند و جمعی  80 هزار نفری در استادیوم و میلیونی در خانه را غمگین کرده بودند، همان جمعیت انبوهی که باز با همان ادب همیشگی شعار " عیبی یوخ " سر دادند. شعاری که در عصر جمعه بر خلاف همیشه بسیار نکوهنده تر از هزاران هزار" حیا کن، رها کن" بود.

 

تراکتور بازی را در همان لحظه ی که آرایش تیم اعلام می شد باخت، جایی که برای چندین هفته متوالی چینش تیم تغییر پیدا کرد و به قول فوتبالی ها، کادر فنی بسیار توانمند تراکتورکه می خواست حریف را دریبل بزند خود را دریبل کرد.

 

تغییر یکباره آرایش دفاعی تیم از چهار نفر به سه نفر، استفاده غیر تخصصی ازباریکن هافبک در دفاع، عدم استفاده ار تخصصی ترین دفاع ملی پوش، خلا خودساخته بزرگ به علت نیمکت نشینی کاپیتان تیم ملی که مهم ترین حلقه رابط میان دفاع و هافبک تیم است، کاهش تجربه بال راست به علت استفاده همزمان از دو بازیکن کم تجربه، تاخیر در انجام تعویض، تعلل در بازی خوانی حریف بخصوص مهاجم تنومند آن و ... که حتی معمولی ترین تماشاگر فوتبال متوجه آنها شد.اما بزرگترین مربیان و بازیکنان هم اشتباه می کنند، هر چقدر بزرگتر، اشتباه بزرگتر.

 

نگارنده قصد تبرئه کادر فنی و در راس آن سرمربی جنتلمن آن را ندارد اما باور دارد فوتبال بازی صفرو یک نیست و بهتر است با اندکی صبر، با تجربه گرفتن از ایرادات، به این باور رسید که کوبیدن بی رحمانه عوامل مدیریتی و تیمی چاره ساز نخواهد بود. اینکه پس از برد، از تیم ابرقهرمان ساخته شود و پس ار باخت پنیر سوییسی تاثیری غیر غرور و البته یاس نخواهد داشت.

 

یادمان نرود بازیکنی مانند اکبر ایمانی با آن همه تعصب، نه آن ماکلله ای است که در اوهام از او ساخته بودیم و نه این پاشنه آشیلی که از او می سازیم، او همان اهبر محجوب و سخت کوش مغانی است.اسدی همان هافبک قلدری است که طبق آمار متریکا، برترین بازیکن تیم در 7 هفته اول بوده است، بازیکنی که در زمین و هوا باج نمی دهد، و دنیزلی همان پاشایی است که در جلو پرسپولیس به آسمانش بردیم.

 

برخی روزها در فوتبال نتایجی رقم می خورد که با عدالت بازی همخوان نیست، استقلال در بازی هفته نهم لیگ برتر در یادگار امام، مستحق برد چهارگله نبود، همانطور که بایرن در مقابل فرانکفورت سزاوار دریافت 5 گل نبود، اما روز، روز استقلال و غول گلزن آن بود.اسدی تکل زن، به توپ نمی رسد، ایمانی باهوش، لایی می خورد و دیاباته هر حرکتش به گل تبدیل می شود، داور ضربه سه امتیازی تکواندویی دیاباته بر روی مظاهری را نمی بیند، تیر با  محمد رضا آزادی نامهربانی می کند و نتیجه عجیب 4 بر دو رقم می خورد.

 

و باز، عیبی یوخ شنیده شد، اما بسیار عیب بزرگی خواهد بود اگر عیب ها را ندید، اگر ابرقدرتهای آلمان و اسپانیا با نتایج خوارکننده بازی دیشب را باختند، باشگاه کمیته فنی مرکب از قویترین پیش کسوتان را دارد که با دید کاملا فنی، از سرمربی تیمم توضیح می خواهند و دغدغه های طرفداران به عنوان صاحبان اصلی تیم را به گوش او می رسانند. نیازی که در تراکتور، این دردانه فوتبال آذربایجان به شدت احساس می شود.

رضا عالش زاده

1122علاقمند بسیار عادی فوتبال

دیدگاه‌ها  

محمد
/ # محمد 1398-08-13 07:36
ساغولون گُزل یازی اوچون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه مارالان - چهارسوق - کوی پیشنمازی - پاساژ پیشنمازی پلاک 21 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386