شنبه, 18 مرداد 1399 ساعت 11:18 ق ظ - 08(Aug) 08 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 خط آهن "میانه-بستان آباد" با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

 

طرح احداث راه آهن دو خطه میانه-بستان‌آباد-تبریز به طول ۲۰۳ کیلومتر با هدف کاهش ۱۱۴ کیلومتر از مسیر ریلی از شمال غرب به مرکز کشور در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته که با اتمام عملیات اجرایی این طرح، زمان سیر قطار حدود ۵.۵ ساعت کاهش یافته و  این امر در کاهش هزینه‌های تمام شده و جابه‌جایی کالا و مسافر داخلی و همچنین رشد سهم ایران در ترانزیت بین‌المللی در منطقه نقش اساسی خواهد داشت، به طوریکه سالانه ظرفیت جابه‌جایی دو میلیون نفر مسافر و هفت میلیون تن بار در این مسیر دیده شده است.

مسیر میانه-بستان آباد به طول ۱۳۲ کیلومتر بخش عمده‌ای از طرح فوق است که در شش قطعه و بخشی از قطعه هفتم از ایستگاه موجود راه آهن میانه شروع شده است و با گذر از مسیری کوهستانی از شهرهای ترکمانچای و تیکمه‌داش به ایستگاه راه‌آهن گفت‌آباد متصل می‌شود. این مسیر امروز توسط دکتر روحانی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، اعتبار صرف شده برای خط آهن میانه-بستان آباد ۱۴۱۴۰ میلیارد ریال است.

این پروژه دارای ۳۵ پل بزرگ به طول ۳۷۲۲ متر و ۲۵ تونل و گالری، ۳۹۷ پل کوچک، سه ایستگاه درجه سه و سه ایستگاه درجه دو است.

کاهش ۱۱۴ کیلومتر طول مسیر، کاهش ۵.۵ ‌ساعت زمان سیر قطار، اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲۰۰ نفر، رونق اقتصادی به میزان هشت هزار میلیارد ریال از جمله مزایای این پروژه هستند.

صرفه جویی سالانه ۱۶ میلیون لیتر سوخت در سال، کاهش سالانه ۱۴۰ میلیارد ریال آلاینده‌های زیست محیطی و کاهش سالانه ۲۸۵ میلیارد ریال خسارت سوانح نیز از دیگر مزایای این پروژه به شمار می‌آیند.

پس از افتتاح این خط توسط رئیس جمهور 159 نفر از خانواده های معظم شهدا توسط این قطار عازم مشهد مقدس شدند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386