شنبه, 18 مرداد 1399 ساعت 01:10 ب ظ - 08(Aug) 08 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

شهردار تبریز گفت: کار احداث نزدیک به یک هزار واحد مسکونی برای جابجایی حاشیه نشینان تبریز در سال ۹۹ آغاز می شود.

به گزارش آی نیوز ، ایرج شهین باهر در حاشیه بازدید از محل‌های پیش بینی شده برای احداث مسکن جهت جابجایی حاشیه نشینان اظهار کرد: وضعیت بافت‌های ناکارآمد تبریز و اسکان غیرمجاز در این بافت‌ها یکی از مشکلات جدی شهر ما است و ما در تبریز به عنوان یک شهر زلزله خیز، همیشه نگران بروز زمین لرزه هستیم.

وی ادامه داد: با اینکه وضعیت مالی شهرداری ها چندان مطلوب نیست، اما به لطف خدا، ما اراده کرده‌ایم که این مشکل شهر تبریز را با همکاری استاندار آذربایجان شرقی برطرف کنیم.

شهردار تبریز با اشاره به حمایت های استاندار آذربایجان شرقی در بحث ساخت مسکن برای حاشیه نشینان، عنوان کرد: دکتر پورمحمدی متخصص شهرسازی و علاقه مند به احداث مسکن برای حاشیه نشینان است و شخصاً از محل های پیشنهاد شده برای پروژه های ساخت مسکن بازدید کرد. ایشان در کارهای اداری به ما کمک می‌کند و پیگیر تحویل زمین از طرف راه و شهرسازی، است.

وی افزود: با حمایت و همت استاندار و تاکید و حضور اعضای شورای شهر، امیدواریم در سال ۹۹ نسبت به زمینی که تحویل می‌گیریم، ساخت و ساز را شروع کنیم و پیش بینی می کنیم نزدیک به یک هزار واحد مسکونی برای جابجایی حاشیه نشینان احداث شود.

شهین باهر با بیان اینکه خالی شدن مساکن فعلی حاشیه نشینان، فضا را برای ساخت و ساز جدید فراهم می‌کند، اظهار کرد: در بحث ساخت و ساز مسکن برای حاشیه نشینان، مهم قدم اول است که اگر برداریم، اقدامات بعدی هم انجام می‌شود چون این حاشیه نشینان به محل جدید جابجا می شوند و زمین های فعلی خالی می شود که در این صورت فضا برای احداث مساکن دیگر فراهم می شود و مردم به ساختمان های ایمن می‌روند.

وی ادامه داد: اقدام اول در این رابطه بسیار مهم است و ما امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ و حتی در ادامه، کارهای خوبی در خصوص ساخت و ساز مسکن برای حاشیه نشینان انجام دهیم که در این راه از تمامی عزیزان از جمله استاندار و معاونت عمرانی استانداری و همچنین مدیرکل راه شهرسازی و دیگر مسئولان می خواهیم که یاری گر مجموعه مدیریت شهری باشند.

شهردار تبریز مشارکت شهروندان حاشیه نشین در جابجایی به مساکن جدید را مطلوب پیش بینی کرد و گفت: وضعیتی که در بحث حاشیه نشینی و مناطق پرخطر وجود دارد، اصلا مناسب نیست و من فکر نمی کنم که کسی از حاشیه نشینان از جابجایی خانه خود استقبال نکند. این جابجایی آنقدر مطلوب و به نفع حاشیه نشینان است که قطعا این عزیزان از آن استقبال می کنند و مشارکت سریع اتفاق می افتد.

وی در رابطه با جلسه خود با مدیرکل راه و شهرسازی استان، یادآور شد: به دنبال این جلسه، به همراه مدیر کل و استاندار و جمعی از اعضای شورای شهر از نزدیک از محل های پیش بینی شده بازدید کردیم و از نظر توپوگرافی، شیب، دسترسی و امکان احداث بررسی های لازم انجام شد که طی آن بعضی از محل ها به دلیل شیب بالا و عدم امکان دسترسی، از برنامه حذف شد اما چند محل تائید شد که امیدواریم در اولین فرصت اقدامات اداری آن انجام و استارت کار زده شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، شهین باهر در خصوص امکان تخصیص تسهیلات دولتی برای احداث مسکن حاشیه نشینان، گفت: در بحث احداث این مساکن، به دنبال استفاده از وام بازآفرینی هم خواهیم بود اما طوری پیش می رویم که چندان وابسته به وام نباشیم و برنامه ریزی خود را بر مبنای تامین مالی شهرداری انجام می دهیم. البته اگر از تسهیلات استفاده کنیم، توانمان در ساخت و ساز مسکن برای حاشیه نشینان بیشتر می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386