پنج شنبه, 19 تیر 1399 ساعت 05:54 ق ظ - 07(Jul) 09 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در بودجه سال ۹۹، مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای ورود مستقیم شهرداری جهت احداث مسکن برای حاشیه نشینان پیش بینی شده است.

 

به گزارش آی نیوز  و به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، فریدون بابایی اقدم در حاشیه بازدید از بافت حاشیه‌ای شهر به همراه استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز، با اشاره به جدیت شورای شهر در خصوص ساماندهی حاشیه نشینان، اظهار کرد: ما از آغاز شورای پنجم و طی دو سال اخیر موضوع ورود مجموعه شهرداری و شورا به بحث حاشیه نشینی را مطرح کرده‌ایم و در دور چهارم نیز جهت احداث مسکن با شرکت‌های خارجی و از جمله یک شرکت ترکیه‌ای که در مسکن مهر پردیس و پرند تهران کار کرده بود، در چند مرحله صحبت کردیم اما اتفاقاتی از جمله افزایش قیمت مصالح ساختمانی موجب عدم همکاری این شرکت شد.

او ادامه داد: با این حال اکنون ما مجبوریم که به وظایف قانونی خود به عنوان شورا و شهرداری عمل کنیم. بندهای ۱۴ و ۲۱ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها ما را مجاب می‌کند که به بعضی موضوعات ورود پیدا کنیم و بر این اساس، در بند ۱۴ بحث رفع خطر به عهده شهرداری گذاشته شده و در بند ۲۱ نیز اتخاذ یک سری تدابیر در خصوص احداث مساکن ارزان قیمت برای افراد کم بضاعت شهر در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به وسعت مناطق پرخطر حاشیه شهر، عنوان کرد: در طرح تفصیلی تبریز ۴۸ هکتار به عنوان مناطق پرخطر مشخص شده است که در این مناطق با توجه به احتمال رانش و آسیب پذیری در گسل، امکان زندگی وجود ندارد.

او افزود: ما به همین دلیل در بودجه سال ۹۹ تبریز، مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای ورود مستقیم شهرداری به موضوع احداث مسکن در این بافت‌ها پیش بینی کرده‌ایم که ۳۰۰ میلیارد آن از منابع خود شهرداری است و ۱۰۰ میلیارد نیز از منابع بانکی کمک می‌شود.

بابایی اقدم در این رابطه، گفت: با توجه به اینکه زمین‌های مدنظر برای احداث مسکن برای خود ما نیست و متولی آن، دولت و مشخصاً راه و شهرسازی است، شخص استاندار به همراه معاون عمرانی خود و همچنین مدیرکل راه و شهرسازی از این زمین‌ها بازدید کردند و پس از بازدید قول مساعد گرفتیم که از زمین‌هایی که در اختیار آنها است جهت ساخت مسکن برای حاشیه نشینان، در اختیار شهرداری قرار دهند.

او با اشاره به شروع عملیات ساختمانی احداث مسکن در منطقه “اسد گولی”، یادآور شد: شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان در این منطقه کارگاه ایجاد کرده و در حال تجهیز آن است تا طی روزهای آینده عملیات ساختمانی احداث مسکن در این منطقه شروع شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر اینکه شهرک جوانان منطقه‌ای مناسب برای احداث مسکن برای حاشیه نشینان تبریز است، عنوان کرد: پیش بینی اصلی ما این است که در شهرکی موسوم به شهرک جوانان در انتهای محله حیدرآباد جنب ” کومور چایی” که در سال‌های گذشته بیش از ۱۰۰ هکتار زمین آن در محدوده ما بوده و در طرح تفصیلی نیز مشخص شده است، برای حاشیه نشینان مسکن احداث کنیم.

او ادامه داد: جمعی از شهروندان ما در مناطقی زندگی می‌کنند که به معنای واقعی بدمسکن است و از حداقل استانداردها برخوردار نیست و ما اگر مصمم به ورود به قضیه حاشیه نشینی و رفع مشکلات آن هستیم و می‌خواهیم مناظر نازیبایی که در حاشیه شهرمان است را برطرف کنیم، باید در میان مدت احداث مسکن در شهرک جوانان را آغاز کنیم.

بابایی اقدم با اشاره به اینکه مقدمات احداث مسکن در این شهرک انجام شده است، گفت: لازمه احداث مسکن در شهرک جوانان این است که ابتدا در شورای برنامه ریزی استان و در مرحله بعد در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور تصویب شود. ظرفیتی که در شهرک جوانان وجود دارد می‌تواند مشکلات بخش عمده‌ای از مناطق پرخطر را برطرف کند و شروعی خوب برای ورود به بحث حاشیه نشینی باشد.

او افزود: پس از این اقدام، در کنار شهرک جوانان فضاهای دیگری هم داریم که قرار است در اولویت‌های بعدی باشد. اغلب حاشیه نشینان به درجاسازی علاقه دارند و نمی‌خواهند جاهای دورتر بروند و ما نیز تلاش می‌کنیم که اگر فضاهایی شناسایی و تحویل این پروژه می‌شود، حتی الامکان در نزدیکی محل زندگی این عزیزان باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386