یکشنبه, 06 مهر 1399 ساعت 11:18 ب ظ - 09(Sep) 27 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

رئیس کمیسیون معاضدت کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی از خدمات رایگان و معاضدتی و کم هزینه آن کانون به شهروندان استان خبر داد.

 

به گزارش آی نیوز، اسماعیل میراب توپچی باشی رئیس کمیسیون معاضدت کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی ضمن تشریح عملکرد کانون وکلای دادگستری در پرونده های معاضدتی و تسخیری، از ارائه خدمات کم هزینه از سوی این کانون به شهروندان خبر داد.

وی با اشاره به این امر که از ابتدای سال جاری بالغ بر سه هزار و ۲۰۰ مورد مشاوره معاضدتی از سوی وکلای کانون به مردم ارائه شده واز پیگیری۲۰۰پرونده معاضدتی و قریب به ۵۰۰ مورد وکالت تسخیری توسط وکلای عضو این کانون به صورت رایگان خبر داد و اعلام نمود که وکلای عضو این کانون این خدمات را به صورت رایگان به عموم مردم و حسب تکالیف مقرر در قانون و حتی فراتر از آن انجام می دهند که جملگی در وظایف محوله به صورت کاملا دلسوزانه و مسئولیت شناسانه رفتار نموده اند.

وی ضمن انتقاد از برخی شایعات منتشره از سوی برخی افراد و بعضی از دست اندرکاران مبنی بر بالابودن نرخ حق الوکاله ها، این امر را  ادعایی خلاف واقع دانسته و در راستای هجمه های انجامی بر علیه نهاد وکالت برشمردند. ایشان با اشاره به این امر که تاکنون هیچ وجهی به کانون ها در راستای پرونده های تسخیری به کانون ها پرداخت نشده است (علیرغم اینکه تکلیف قانونی مصرح بوده و در بودجه نیز پیش بینی شده است)، اعلام نمود که تمامی این امورات به صورت شبه رایگان از سوی جامعه وکالت به مردم صورت می گیرد و متاسفانه این خدمات ارزشمند کانون ها رسانه ای نشده است و برعکس جلوه داده شده .

وی با اشاره به وجود برخی افرادی که دارای شرایط اخذ وکیل معاضدتی نیستند ولی از توان کمتری برای انتخاب وکیل دادگستری برخوردار هستند نیز اعلام کرد که کمیسیون معاضدت کانون وکلا طی همکاری با برخی اعضای خود آماده است برای اینگونه افراد که دارای ملائت مالی برای تعیین  وکیل انتخابی نبوده و از سوی دیگر واجد شرایط اخذ وکیل معاضدتی نمی باشند، بستری فراهم کرده است که اینگونه افراد بتوانند با مراجعه به کانون و هماهنگی کمیسیون معاضدت، نسبت به سپردن امورات پرونده خود با هزینه ای اندک به یکی از همکاران عضو کانون اقدام نمایند که این خدمت نیز از سوی کانون وکلای دادگستری در راستای صیانت از حقوق عموم مردم با داوطلبی وکلای عضو کانون پیش بینی شده است و این مهم برای اولین بار در کشور توسط کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی اجرا می شود. ایشان عنوان نمود این مساله در اداره معاضدت کانون در میدان ساعت و هم در دفاتر نمایندگی کانون در سطح استان (( مراغه، شبستر، اهر، مرند و میانه))جهت رعایت حال هم استانی های عزیز و دسترسی اسان وجلوگیری از هزینه های جانبی  به صورت همزمان در حال اجرا می باشد.

میراب توپچی باشی این خدمت را در راستای رد ادعای کسانی دانست که معتقدند که خدمات وکالتی در ایران گران است و ، اعلام نمود که تعرفه های حق الوکاله غیرواقعی بوده و مربوط به ۱۲ سال قبل است که متاسفانه اراده ای در این خصوص بر اصلاح آن علیرغم تاکید کانون ها مشاهده نمی شود و با توجه به تعرفه ۱۲ سال پیش و حاکم بودن آن شرایط کنونی بر فرض عدم وجود قرارداد، صحبت از گزاف بودن حق الوکاله ها را نوعی بازی در راستای تخریب چهره نهاد وکالت عنوان نمودند که کمیسیون معاضدت کانون وکلای اذربایجانشرقی  بشرح فوق اماده معرفی وکیل پایه یک دادگستری به  متقاضیان در انتخاب وکیل دادگستری  (همان تعرفه ۱۲سال قبل) را مهیا نموده تا هم استانی های عزیز امکان استفاده داشته باشند  .

وی در پایان صحبت های خود از وجود تفاهم نامه های کانون با بنگاه ها و نهادهای خیریه مانند بهزیستی، کمیته امداد و برخی موسسات خیریه ، ستاد دیه و امور زندانها خبر داد که طی آن مشاوره های رایگان حقوقی ومعاضدتی در اختیار مردم نیازمند  قرار می دهند .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386