یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 ساعت 02:15 ق ظ - 05(May) 09 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

لوایح شهرداری تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش آی نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز لایحه شـهرداري در خصوص تمدیـد مهلت اجرای بنـد ۶ مصوبه شـماره ۴۶  شورا و اعمال مساعدت و کاهش مبنای محاسبه عوارضی متعلقه ناشی از ابقاء اعیانی های اهالی منطقه زنگوله باغ ( خیابان الهیه جدیدو کوی زمزم و نبوت ) مصوب جلسه ۷۹ کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد.
در ادامه لایحه شـهرداري تبریز در خصوص اصلاح بند ۴ ماده ۸ و تبصره ۶ ذیل بنـد مذکور در قراردادمشارکت مدنی فیمابین شـرکت عمران و توسعه به نمایندگی از طرف شهرداري تبریز با شرکت توسعه انبوهسـازان نگین آذربایجـان شـرقی در مورد اجراي پروژه مشـارکتی ۶۰۰ واحـدي مجتمع مسـکونی شـهرك صدرا و فاز ۲ اندیشه بررسی شد.
اعضای شورای شهر تبریز نسبت نحوه اجرا وپیامد‌های مشارکت‌ شهرداری در ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی در شهرک اندیشه ابراز نگرانی کردند .
محرم محمدزاده به عنوان مخالف در این خصوص گفت: همواره‌ سایر ارگان‌ها و نهادها در مشارکت با شهرداری بار کار را به شانه‌ شهرداری می‌گذارند و شهرداری به تنهایی نسبت به انجام تعهدات اقدام می‌کند باید دقت شود در این قرارداد چنین مشکلاتی پیش‌ نیاید تا هم شهرداری و هم شهروندان متضرر نشوند.
غلامحسین مسعودی ریحان نیز به عنوان موافق اظهار داشت: مشارکت شهرداری در احداث ۶۰۰ واحد مسکونی در شهرک اندیشه در راستای کاهش حاشیه نشینی و خطرات ناشی از فعالیت  گسل تبریز در محدوده گسل بوده  است.
وی افزود: تعهدات شهرداری طبق قرار‌داد با پیمانکار اجرا نشده و تلاش‌ها برای اخذ وام نیز به جایی ختم نشده و امروز پیمانکار هیچ راه دیگری برای اجرای پروژه  جز تغییر برخی مواد قرارداد ندارد.
فرج‌قلی‌زاده در پیشنهادی مطرح کرد:  براساس مستندات موجود پیمانکار توان اجرای پروژه‌ را ندارد و این بهانه‌که شهرداری به تعهدات خود عمل‌ نکرده قابل قبول نیست چون تعهدات شهرداری بعد از ۵۰ درصد اجرای پروژه بوده که هم اکنون تنها ۱۵ درصد پیشرفت از سال ۹۴ در پروژه دیده می‌شود.
 
این عضو شورا تاکید کرد: امکان‌ اینکه شهرداری در صورت اعطای مجوز پیش فروش به پیمانکار دچار مشکل شود وجود  دارد
این لایحه با در نظر گرفتن قانون پیش فروش مورد تصویب اعضا شورای اسلامی شهر تبریز قرار گرفت.
نامه فرمانداري شهرستان تبریز در خصوص تعرفه عوارض محلی سال ۱۳۹۹ که در آن تاکید شده‌ بود افزایش تعرفه عوارض محلی و بهاي خدمات براساس افزایش نرخ تورم سالانه باشد و چک وجه التزام اخذ نشود بررسی و براساس تصمیم اعضای شورای شهر هیچ گونه مغایرتی در طرح تعرفه عوارض محلی با نرخ افزایش تورم سالانه مشاهده نشده و بر اخذ چک‌ وجه التزام نیز اصرار بر مصوبه شد.
همچنین در ادامه لایحه شهرداری تبریز در خصوص کمک مالی به مبلغ ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از بابت عوارض و جرایم تخلفـات ساختمانی به دلیل عـدم امکان ۸ فقره چک بانکی برگشتی و تقسـیط مجـدد باقیمانــده بـدهی و رفع پلمپ مغازه وی (مصوب جلسه ۷۰ کمیسیون برنامه و بودجه ) مورد بررسی قرار گرفت.
فرج محمد قلیزاده با بیان اینکه این مساعدت ها باید برای تمامی شهروندان بصورت یکسان در نظر گرفته شود گفت: به لحاظ قانونی امکانات موجود باید بصورت مساوی بین شهروندان تقسیم شود.
وی افزود: در پایان این دوره از شورا در خصوص این تصمیمات باید پاسخگو باشیم.
کریم صادق زاده در خصوص مساعدت شورای شهر و شهرداری به شهروندان کم برخوردار گفت: مردم نیازمند و چشم انتظار کوچک‌ترین مساعدت‌های ما هستند. با تصویب کمک‌ به مردم کمک‌حال آنها باشیم.
وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم بررسی لوایح کمکی‌ در صحن شورا بررسی نشود سازوکاری تعریف کنیم تا در چهارچوب آن به مشکلات شهروندان رسیدگی شود.
محرم محمد زاده نیز اظهار داشت: بررسی لوایح مرتبط به مساعدت مالی با مکانیزم متفاوت و در زمان هایی غیر از جلسات علنی باید مورد بررسی قرار گیرد.
لایحه مذکور مورد تصویب اعضاء شورای اسلامی شهر تبریز قرار گرفت.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386