آی نیوز

Switch to desktop Register Login

آی خبر

لزوم تسریع در اجرای جاده تبریز- اهر

تعریض و دوبانده کردن جاده تبریز- اهر از مصوبات سفر ریاست جمهوری، یکی از مهم ترین و اولویت دارترین طرح های عمرانی آذربایجان شرقی در بخش راه است .تسریع در اجرا و اتمام این جاده پرتردد ضرورت این بخش مهم اقتصادی در2 استان آذربایجان شرقی و اردبیل به شمار می رود.

عملیات اجرایی این بزرگراه که از سال 87 شروع شده تاکنون بسیار کند پیش رفته و طی 9 سال گذشته تنها 30 کیلومتراز90 کیلومتر پیش بینی شده، به زیربار ترافیک رفته است.

با توجه به حساسیت های بالای تردد وسایل نقلیه در این مسیر که برای استان های آذربایجان شرقی و اردبیل حائز اهمیت است، عملکردی قابل دفاع برای دستگاه های اجرایی استان نمی تواند ارزیابی شود.

«محمد عابدی»، فرماندار شهرستان اهر گفت: دولت یازدهم در طول 5 ماه گذشته 400 میلیارد ریال برای بزرگراه اهر - تبریز اعتباراختصاص داد.

دولت تاکنون تمامی بدهی های خود به پیمانکاران این بزرگراه را پرداخت کرده و در صورت مساعد بودن شرایط جوی امسال 40 کیلومتر از آن آسفالت ریزی شده و زیر بار ترافیک می رود.

طبق ارزیابی های انجام شده امسال طول تعریض جاده اهر- تبریز و تبدیل آن به بزرگراه به 70کیلومتر می رسد و برای سال آینده کار سختی در پیش نخواهیم داشت، اگر دولت در رابطه با تأمین اعتبار این طرح مشکلی نداشته باشد می توان سال آینده را پایان عملیات عمرانی بزرگراه اهر - تبریز اعلام کرد. ایران

اضافه کردن نظر

Aynews.ir © 2016 .All Rights Reserved

Top Desktop version