شنبه, 29 دی 1397 ساعت 09:49 ب ظ - 01(Jan) 19 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 97: حمایت از کالای ایرانی

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: می‌توان گفت که در قبال قرآن به وظیفه خود عمل نکرده‌ایم چرا که اثر آن باید در کوچه، محله،بازار و مدرسه ملموس می‌بود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در همایش تجلیل از ۱۶۰ حافظ قرآن کریم موسسه مهد قرآن و عترت آذربایجان‌شرقی در مصلای اعظم امام خمینی(ره) اظهار داشت: آیا می‌توان گفت که همه در قبال قرآن به وظیفه خود عمل کرده‌ایم، قطعاً جوابش منفی خواهد، بود زیرا در کوچه، محله، بازار و مدرسه  که باید فضای قرآنی داشته باشد و به عینه آن را حس کرد.

وی افزود: هر قدر برای قرآن کریم تلاش کنیم، باز هم کم است و البته خدا را شاکر هستیم که به برکت انقلاب قرآن از مهجوریت نجات یافته است، زیرا  در یک مقایسه با دوران رژیم طاغوت، متوجه تفاوت خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران فرهنگ قرآن در جامعه حاکم است، گفت: باید به خاطر این نعمت شبانه‌روز شاکر خداوند باشیم زیرا جاری شدن موضوع قرآن‌کریم یک نعمت‌الهی برای مردم ایران است.

وی بیان کرد: از مربیان و دست‌اندرکاران و متولیان قرآنی تشکر می‌کنیم که برای تربیت فرزندان به سمت فرهنگ قرآنی تلاش کرده و از همه افرادی که در این زمینه گام برداشتند، تشکر می‌کنیم.

امام جمعه تبریز ابراز کرد: امید است با روخوانی، حفظ و تدبر در قرآن مقدمه عمل به آن را نیز ایجاد کنیم.

وی افزود: تنها حفظ و قرائت قرآن و بدون عمل به آن، بی‌فایده است و قطعاً همه این قرآن‌آموزی‌ها برای عامل شدن به قرآن است و در غیر این صورت نتیجه‌ای نخواهد داشت.

آل‌هاشم تصریح کرد: تدبر در قرآن و عمل به قرآن باید در کنار حفظ و قرائت و تفسیر و اجزای دیگر قرآن کریم قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با اهدای سلام به روح پرفتوح امام راحل(ره) که  فرهنگ قرآنی را در جامعه ایجاد کرده‌اند، ادامه داد: بعد از ایشان رهبر معظم انقلاب دغدغه توسعه قرآنی داشته و تاکید بر ترویج فرهنگ قرآنی دارند به طوریکه تربیت ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن کریم را جزو واجبات کشور مطرح کرده‌اند.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه


خواندنی ها

ایران صدرنشین تولید علم نانو در میان کشورهای اسلامی

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: طبق آمار تولید مقالات علمی، با در نظر گرفتن تعداد دانشگاه‌هایی که هر کدام بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۰ مقاله...

10 نکته جالب فضایی

در کائنات هنوز ناشناخته‌های زیادی وجود دارد، اما حتی چیزهایی که انسان‌ها تا امروز به آن‌ها پی برده‌اند، مملو از حقیقت‌های حیرت‌آور، باورنکردنی و حتی ترسناک هستند. در این مطلب...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1397 - 1386