جمعه, 20 تیر 1399 ساعت 06:54 ق ظ - 07(Jul) 10 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت تکمیل پروژه آزاد راه تبریز - باکو، خواستار تسریع در عملیات اجرایی این طرح ملی شد.

 

محمدحسین فرهنگی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این آزاد راه در حال حاضر از سمت باکو در حال احداث است و امیدواریم با آغاز عملیات اجرایی آن در خاک ایران و تکمیل آن، شاهد رونق اقتصادی به خصوص در حوزه حمل و نقل جاده ای کشور، منطقه شمال غرب و آذربایجان شرقی باشیم.

 

وی از اعلام آمادگی دو تامین کننده منابع مالی خارجی (فاینانس) برای احداث آزادراه تبریز – باکو خبر داد و افزود: اگر بتوانیم قرارداد یکی از این دو منابع را در یک و یا دو قطعه پروژه نهایی کنیم می‌توان شاهد گشایش هایی در این خصوص بود.

 

فرهنگی با اشاره به اینکه بخشی از مسیر که برای آزادراه تبریز – باکو پیش بینی شده است از شهرستان اهر می‌ گذرد، یادآور شد: می‌توان با این پروژه مشکلات ناشی از بروز تصادفات عدیده جاده ای و مرگ و میرها در جاده اهر – تبریز را به حداقل رساند.

 

وی ادامه داد: در جریان سفر سال های قبل رئیس مجلس شورای اسلامی به جمهوری آذربایجان، طبق مذاکرات و رایزنی‌هایی که انجام شد مقرر گردید تا آزادراه تبریز – باکو که از منطقه ارسباران می‌ گذرد، قسمت ایران را دولت احداث کند و از باکو تا مرز توسط دولت جمهوری آذربایجان احداث شود و این موضوع نهایی نیز شد.

 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون یکی از شهرستان‌های کلیبر، هوراند و مشکین شهر جزو مسیرهای پیشنهادی برای گذر آزادراه تبریز – باکو مطرح است که بررسی ها پیرامون این مساله ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، پروژه احداث آزادراه تبریز- باکو از مصوبات سفر استانی هیات دولت به آذربایجان شرقی است که مطالعات آن از سال 1387 آغاز و منابع مالی آن از طریق فایناس تامین می شود.

 

احداث این بزرگراه به تصویب دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان رسید و طول تقریبی آن 480 کیلومتر است، دولت جمهوری آذربایجان احداث این بزرگراه را آغاز کرده و قصد دارد مسیر یاد شده از باکو تا بیله سوار در مرز دو کشور را ادامه دهد.

 

تاکنون 220 کیلومتر از این آزادراه در خاک جمهوری آذربایجان احداث شده است.

 

با تکمیل این پروژه جمهوری اسلامی ایران می تواند به منطقه قفقاز و از آنجا به روسیه متصل شود که بر اساس مطالعات کارشناسان کاملا توجیه اقتصادی برای هر دو کشور را دارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386