پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 ساعت 02:19 ب ظ - 04(Apr) 26 2018

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

tabrizmarketing

شعار سال 96: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - - شناسه: 7589

آی نیوز:  شهردار تبریز با تاکید بر خطر وقوع زلزله در تبریز از احداث ۳۰ واحد فضای امن در مناطق حاشیه نشین تبریز در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

 

 

به گزارش آی نیوز، مهندس ایرج شهین باهر با اشاره به اینکه باید به عمق خطر و فاجعه احتمال وقوع زلزله آکاه شویم، گفت: درصورت بروز زلزله بزرگتر از ۷.۵ ریشتری شبانه در تبریز،  بیش از ۴۴۰ هزار نفر کشته خواهیم داشت. 

 

مهندس ایرج شهین باهر با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم فضا را برای مواقع بحرانی آماده کنیم، اظهار داشت: به  دنبال این هستیم که در سال ۹۷ حدودا ۳۰ واحد فضای امن برای اسکان شهروندان در زمان وقوع زلزله، در مناطق حاشیه نشین احداث کنیم. 

 شهردار تبریز افزود: ما در تبریز فضای بازی که بتوانیم در زمان بحران مردم را در آن اسکان دهیم در اختیار نداریم. 

وی با تاکید بر اینکه اسکان شهروندان در زمان بحران باید در نزدیکی محل زندگی شان باشد، گفت: کسانی که در زمان زلزله در مناطق زلزله زده حضور داشته اند می دانند کسانی که خانه و کاشانه شان ویران شده است را نمی توان در ۱۰ کیلومتری خانه اش اسکان داد چون او نمی خواهد از زندگی و همه چیزش که در زیر آوار مانده است فاصله داشته باشد. 

 شهردار تبریز افزود: در بسیاری از مناطق حاشیه نشین تبریز کوچه های با عرض یک متر و حتی کمتر وجود دارند و فضای آزاد برای نفس کشیدن وجود ندارد چه برسد به اینکه در زمان زلزله بخواهیم او را اسکان بدهیم. 

شهردار تبریز با اعلام اینکه ایجاد شهرک امن در بالای کوه اشتباه بود گفت: ما در گذشته آمده ایم و بر روی کوه شهر امن ایجاد کرده ایم در حالی که کسی در مواقع زلزله به آن مکان نخواهد رفت. هیچ کس در موقع زلزله و بعد از آن خانه و زندگی خود را رها نمی کند و ما باید در خود محلات فضاهای باز ایجاد کنیم.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه


خواندنی ها

برنامه هدایت چند مرحله‌ای کاربران به سمت پیام‌رسان‌های داخلی

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از اختصاص مرکز نگهداری داده مجهز و حفاظت‌شده و زیرساخت های مورد نیاز به پیام‌رسان‌های داخلی برای ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به مردم...

ایران صدرنشین تولید علم جهان اسلام/ ۲۲ درصد از تولیدات علمی کشورهای اسلامی توسط پژوهشگران ایران

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: ۲۲ درصد از کل تولیدات علمی کشورهای اسلامی توسط پژوهشگران ایران تولید می‏‌شود.

آی خبر © Aynews.ir 2007-2018
1397 - 1386