چهارشنبه, 18 تیر 1399 ساعت 09:28 ق ظ - 07(Jul) 08 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل دسته: یادداشت - - شناسه: 6697 بازدید: 27323

آی نیوز ، علی عباسی - نه اینطوری نمی شود باید بروم در تک تک خانه های محلات فقیرنشین و حاشیه نشین تبریز را بزنم.


 باید بروم و به تک تک خانه‌ها سر بزنم و بگویم اینجا که نشسته اید و زندگی می کنید با یک زلزله 6 ریشتری روی سرتان خراب میشود.


 باید بگویم خودتان، بچه هایتان و آینده تان زیر خروارها خاک مدفون خواهید شد باید به آنها بگویم که خطر زلزله از آنچه فکر می کنند به آنها نزدیک تر  است.


اما باور کنید این حرف را که می‌گویم شعاری بیش نیست. البته که من دغدغه ۴۵۰ هزار نفر حاشیه نشین شهر تبریز را دارم و نگرانم اما توان هشدار دادن به تک تک این تبارزه را ندارم.


اگر سیاستگزاران و ناظران و مدیران ما این نگرانی و این درد را داشتند باید تاکنون فکری اساسی برای حل موضوع خطر در کمین نشسته برای جان ۴۵۰ هزار نفر حاشیه نشین که در خانه های غیر استاندارد می‌نشینند می‌کردند.


اینکه شهردار کلانشهر تبریز اعلام کرده است تبریز با احداث ۱۷۰ واحد مسکونی در بافت پرخطر حاشیه نشین مقام اول کشوری را در احیای بافت‌های ناکارآمد شهری دارد حرف بسیار پر معنایی است. باز  گلی به جمال مسئولان شهری تبریز!


باید نگران باشیم. نگران تک‌تک شهروندانی که در این کلانشهر  شش هزار ساله ی « ۵۰ساله» در ساختمان های بی کیفیت، غیر استاندارد و پرخطر زندگی می کنند.


باید نگران باشیم نگران زلزله ۶ریشتری که به گفته آن عضو شورای شهر، در صورت آمدنش حتی توان جمع آوری جنازه ها حتی تا ماه بعد از زلزله را  نخواهیم داشت باید نگران باشیم باید نگران تبریز باشیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386