سه شنبه, 17 سبتامبر 2019 - 09(Sep) 16 2019

انتخاب زبان

اوقات شرعی

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: 45 درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی‌ و سه درصد جمعیت کشور در تبریز بوده و این شهر به سمت پیر شدن حرکت می‌کند.

 اکبر پورفتحی در جلسه شورای اداری شهرستان تبریز با اشاره به سرشماری تبریز در سال 90 اظهار داشت: در شهر تبریز خانواده‌های یک و دو نفره افزایش یافته و در مقابل خانواده‌های 5 و 6 نفره کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در آخرین سرشماری جمعیت شهری افزایش یافته و ساختار اجتماعی و فرهنگی در شهرها و روستاها تغییر یافته است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: با روند افزایش کنونی جمعیت تبریز در مدت 106 سال آینده دو برابر می‌شود که در واقع آهنگ رشد جمعیت کاهش یافته است و روند رشد جمعیت در روستاها و زاد و ولد بیشتر است.

وی گفت: در شرق استان نرخ رشد منفی و در شهرهای غرب استان نرخ رشد مثبت است که در شهرهای نرخ رشد مثبت توسعه را نیز شاهد هستیم.

پورفتحی ادامه داد: 45 درصد جمعیت استان در تبریز مستقر هستند و جمعیت تبریز به سمت پیر شدن در حال حرکت است و شهر تبریز شاهد جمعیت سالمندی در میان کلانشهرها خواهد بود.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: بحث تک فرزندی و به هم خوردن تجدید نسل از موارد نگران کننده در تبریز است و در مطالعه‌ای که میان تک فرزندان شده است میزان استرس در میان آنان بالا است.

وی گفت: افزایش استرس در میان کودکان نگران کننده است و بنا بر مطالعات صورت گرفته در آینده با موضوع استرس در تبریز مواجه می‌شویم.

پورفتحی اظهار داشت: بیشترین جمعیت تبریز در منطقه 3 شهرداری تبریز ساکن هستند و 36 درصد ساکنان تبریز متولد این شهر نیستند.

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: شهر تبریز در میان شهرهای کشور حدود 3 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده و رتبه 5 را در میان کلانشهرها دارد.

 

 

 


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-09-17 - 1386