یکشنبه, 09 آگوست 2020 - 08(Aug) 09 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

رییس جمهوری پیام عاشورا را از خودگذشتگی برای حرکت در مسیر رضای خدا، هدایت مردم و جامعه دانست و تصریح کرد: امروز باید فرهنگ عاشورا فرهنگ حرکت و انسجام ما باشد و ملت ایران مطمئناً در تاسوعا و عاشورای امسال بیش از سال‌های گذشته به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تعظیم و تکریم خواهند کرد.


 به گزارش آی نیوز از پایگاه خبری ریاست جمهوری ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه هیأت دولت با بیان این که در ماه محرم و بویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی آتش برافروخته‌ای در قلبها احساس می‌شود که نشان از عشق به خاندان رسالت و اباعبدالله الحسین(ع) و اصحاب آن حضرت است، خاطرنشان کرد: در این ایام شیعیان، مسلمانان و بسیاری از مردم جهان عزادار سرور آزادگان بوده و به خاندان اهل بیت (ع) عشق می ورزند.
رییس جمهوری با بیان این که احترام و عشق به امام حسین (ع) اختصاص به شیعیان و ایرانیان ندارد و مخصوص همه انسان‌های آزادیخواه دنیا است، اظهار داشت: امروز فرهنگ عاشورا به فرهنگی بزرگ در جهان تبدیل شده که مسیر هدایت را نشان می‌دهد. همانگونه که در تمام وقایع ایران و نهضت اسلامی مردم ایران، اوج قیام‌های مردمی و حضور آنان در صحنه‌های سیاسی در ماه محرم و به نام امام حسین (ع) بوده است.
دکتر روحانی با اشاره به این که سرنوشت نهضت اسلامی مردم ایران را فرهنگ عاشورا تعیین کرد ، گفت: امروز باید عاشورا فرهنگ حرکت جمعی ما باشد چرا که پیام عاشورا از خودگذشتگی برای رضای خدا، هدایت مردم و عدم انحراف آنان در مسیر زندگی و جامعه است.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه فرهنگ عاشورا باید باعث انسجام ما باشد، خاطرنشان کرد: نباید در اجتماعات و جلسات عزاداری که برای سیدالشهداء (ع) برپا می شود، سخنی گفته شود که از آن بوی تفرقه و جدایی بیاید.
دکتر روحانی ضمن ابراز امیدواری از این که همگان در مسیر فرهنگ امام حسین (ع)‌ رسالت خود را به خوبی انجام دهند،گفت: ملت ایران مطمئناً در تاسوعا و عاشورای امسال بیش از سال‌های گذشته حضرت اباعبدالله را تعظیم و تکریم کرده و دین خود را ادا خواهند کرد و خداوند در سایه عشق امام حسین (ع) ملت ایران را در قله سعادت و رفاه و تکامل مادی و معنوی قرار خواهد داد.
رییس جمهوری همچنین در این جلسه دقایقی به ذکر مصیبت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پرداخت.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
2020-08-09 - 1386