یکشنبه, 09 آگوست 2020 - 08(Aug) 09 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مهم‌تر از تسهیلات بانکی، بستر سازی برای ایجاد شغل است که باید محیط کسب و کار را برای آن فراهم کنیم.


علی ربیعی در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به اهمیت مشاغل خانگی اظهارداشت: مشاغل خانگی از آنجایی که می‌تواند شغل و درآمد ایجاد کند به اندازه مشاغل دیگر نظیر صنعت پتروشیمی برای ما اهمیت دارد.


وی با بیان اینکه مشاغل خُرد و کوچک هم اکنون به گونه‌ای در جامعه جا افتاده که می‌توان این تفاوت را در سال های ۹۵ و ۹۶ دید، تصریح کرد: تا چندی پیش به این گونه مشاغل کاذب می‌گفتند اما خوشبختانه با گفتمان سازی این نوع مشاغل در جامعه جا افتاده است.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فرایندهای قانونی برای مشاغل خانگی گفت: می‌توان فرایند ایجاد این نوع مشاغل را بررسی کرد، وی اظهارداشت: حتی می‌توانیم این نوع مشاغل را به بیمه‌های اجتماعی گره بزنیم تا این نوع مشاغل را به مشاغل رسمی مرتبط کنیم.


ربیعی افزود: هرچند در گذشته تصور غلطی در دولتها مبنی بر توسعه اشتغال با رویکرد صنعت کارخانه‌ای وجود داشت، اما خوشبختانه در حال حاضر ذهن تصمیم گیران در جهت ایجاد اشتغال مبتنی بر بنگاه های کوچک تغییر کرده است.


وی با بیان اینکه باید فضای پرداخت تسهیلات صِرف را برای توسعه فضای کسب و کار بشکنیم، ادامه داد: باید به مشاغل خانگی به عنوان منبع اشتغال نگاه کنیم، ما ناگزیر هستیم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که در سال ۹۷ بتوانیم مشخصا اعلام کنیم از مجموع مشاغل ایجاد شده، سهم مشاغل خانگی چقدر بوده است.


ضمن اینکه باید به گونه ای گزارش ارائه شود که بتوانیم میزان درآمد افراد شاغل در کسب و کارهای خانگی و کیفیت مشاغل این افراد را بسنجیم.


وزیر کار از دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی خواست تا برشها و رسته های مشاغل خانگی را منطبق با مناطق روستایی و حتی شهرها شناسایی کند.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
2020-08-09 - 1386