پنج شنبه, 09 جولای 2020 - 07(Jul) 09 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

imageفیلم سینمایی "محمد رسول الله(ص)" ساخته مجیدی نقطه عطفی در کارنامه کارگردان بزرگ سینمای ایران و جهان بود. فیلمی که سالها برای ساخت آن زحمت کشیده شد و در نهایت با استقبال میلیونی مردم مواجه شد.

فیلم سینمایی "محمد رسول الله(ص)" ساخته مجیدی نقطه عطفی در کارنامه کارگردان بزرگ سینمای ایران و جهان بود. فیلمی که سالها برای ساخت آن زحمت کشیده شد و در نهایت با استقبال میلیونی مردم مواجه شد.

image فیلم سینمایی "محمد رسول الله(ص)" ساخته مجیدی نقطه عطفی در کارنامه کارگردان بزرگ سینمای ایران و جهان بود. فیلمی که سالها برای ساخت آن زحمت کشیده شد و در نهایت با استقبال میلیونی مردم مواجه شد.

 مجید مجیدی از جمله کارگردانان بزرگ و صاحب سبک سینمای ایران است که در میان سایر فیلمسازان از لحاظ دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر رکورددار محسوب می شود.

پرونده مجیدی همواره نشان از جسارت، خلاقیت و تعهد وی به اخلاق، فرهنگ و تاریخ است. مجیدی با فیلم "بچه های آسمان" به افتخارات فراوانی در سطح ایران و جهان رسید و بعد از آن آثار بی بدیلی همچون "آواز گنجشک ها"، "بید مجنون" و "رنگ خدا" را تولید کرد.

مضمون عرفان، گرایش به دین، انسانیت، ایثار، فلسفه اسلامی و آزادگی همواره در تمامی آثار مجیدی به خوبی به چشم می خورد. کارنامه درخشان مجیدی طی سالها از او کارگردانی با امضایی جهانی ساخت اما تمامی کارنامه او را می توان با تولید یک اثر در کفه مقابل ترازو قرار داد.

فیلم سینمایی "محمد رسول الله (ص)" ساخته مجیدی نقطه عطفی در کارنامه کارگردان بزرگ سینمای ایران و جهان بود. فیلمی که سالها برای ساخت آن زحمت کشیده شد و در نهایت با استقبال میلیونی مردم مواجه شد.

پروژه سینمایی محمدرسول‌الله به کارگردانی مجید مجیدی پس از حدود سه سال مراحل مقدماتی و پیش تولید در سال ۱۳۸۶ در آستانه آغاز مرحله فیلمبرداری قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی پروژه، اولین مرحله شروع به کار این فیلم از مهرماه سال ۱۳۸۶ با فعالیت گروه تحقیق آغاز و اولین نسخه فیلم نامه نوروز ۱۳۸۸ آماده شد.

این فیلم به شدت از سوی مردم، هنرمندان و مسئولین مورد حمایت و استقبال قرار گرفت زیرا همواره جای خالی ساخت اثری در خصوص زندگی خاتم النبیا (ص) در سینمای ایران احساس می شد. خوشبختانه این فیلم و موفقیت های آن به ایران ختم نشد.

جالب آنجاست که ویتوریو استورارو فیلمبردار مطرح ایتالیایی که سه جایزهٔ اسکار را گرفته و به عنوان فیلمبردار با همراهی حمید خضوعی ابیانه، هنرمند ایرانی، فیلم محمد رسول‌الله ص را در قاب دوربینش ثبت کرده‌است، می‌گوید: کتاب نقاشی محمود فرشچیان، منبع الهام ایده‌هایش برای فیلمبرداری این فیلم بوده‌است.

اثر به سرعت بازتاب جهانی پیدا کرده و توسط کشورهای منطقه خریداری و پخش شد. حضور عوامل بسیار حرفه ای از ایران و جهان و بازی بازیگرانی خوش سابقه فیلم مجیدی را به اثری شاخص در تاریخ سینمای ایران مبدل کرد.

خوشبختانه بر اساس آخرین اخبار و گفت و گوی تهیه کننده این فیلم با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مجیدی قصد دارد نسخه تازه این فیلم را کلید بزند. حال باید دید این کارگردان بزرگ سینما در دومین تجربه خود در این راه سخت چگونه عمل می کند.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
2020-07-09 - 1386