شنبه, 21 سبتامبر 2019 - 09(Sep) 21 2019

انتخاب زبان

اوقات شرعی

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: حوادث - - شناسه: 2710

کوهنورد ایرانی که برای صعود به بلندترین قله جهان در ارتفاعات اورست به سر می‌برد از کشته شدن سه کوهنورد دیگر و زخمی شدن ۴۰ نفر در پی زلزله مهیب نپال خبر داد.

 

مهر: عظيم قيچي‌ساز که برای فتح قله اورست و لوتسه در تلاش است طی تماس تلفني اعلام کرد که زلزله مهیب و ۷.۹ ریشتری نپال کشته شدن ۳ کوهنورد و زخمی شدن ۴۰ نفر را به دنبال داشت. این در حالی است که وی در تماس ابتدایی خود به ایران عنوان کرده بود که بهمن مهیبی از کوه پوموری فرو ریخته بود که البته آن لحظات مشخص نبود به خاطر زلزله بوده یا ریزش طبیعی بهمن.
قیچی ساز در آخرین تماس های خود عنوان کرد: متاسفانه ۳ کوهنورد تاکنون کشته شده‌اند و حدود ۴۰ نفر زخمی در کمپ اصلی مستقر هستند که در کنار دکتر بهپور و ديگر پزشکان و کوهنوردان در حال رسيدگی و پانسمان مجروحان هستیم. حال ۵ نفر از مجروحان وخیم است و متاسفانه بارش برف هم آغاز شده است.
وی در این باره اضافه کرد: مجروحان را در دو چادر بزرگ جای داده‌ايم. پزشکان به نوبت همه شب را کشيک خواهند داد. همگي اميدوار هستيم در صورت بهبود هوا و توقف بارش برف چند هلی‌کوپتر از کاتماندو برای انتقال مجروحان به کمپ اصلی اورست بيايند.
قیچی‌ساز با ابراز تاسف از این اتفاق بیان کرد: همه کوهنوردان در چادر آشپزخانه دور هم گرد‌آمده‌اند و هيچ‌کس حاضر نيست که به چادر خود رفته و بخوابد. روز سختی را پشت سر گذاشته‌ايم. شرپاها هنوز از خانواده‌های خود خبري ندارند. اخبار کاتماندو را پيگيري ميی‌کنيم و بسيار متاسف هستيم.


-_-

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
2019-09-21 - 1386