دوشنبه, 13 جولای 2020 - 07(Jul) 13 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

imageنتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که سیگار کشیدن مویرگ های خونی عضلات پا را از بین می برد و موجب تحلیل این عضلات می شود.

image نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که سیگار کشیدن مویرگ های خونی عضلات پا را از بین می برد و موجب تحلیل این عضلات می شود.

 این مطالعه نشان می دهد که سیگار کشیدن تعداد رگ های خونی در عضلات پا را به طور مستقیم کاهش می دهد و میزان اکسیژن و مواد مغذی دریافتی آنها را محدود می سازد.

مطالعات قبلی نیز نشان داده اند که سیگار کشیدن باعث تضعیف عضلات می شود زیرا ریه بر اثر استعمال سیگار ملتهب می شود و توانایی انسان را برای ورزش کردن وانجام فعالیت ها محدود می سازد.

اما مطالعه جدید که با همکاری محققان آمریکایی، برزیلی و ژاپنی انجام شد، اولین مطالعه ای است که تاثیر مستقیم سیگار کشیدن را بر عضلات نشان می دهد.

تحقیق قبلی حاکی از آن بود که دود سیگار به واسطه باریک کردن شریان های بدن موجب کاهش جریان خون به قلب و همچنین افت ظرفیت ریه ها شده و باعث می شود که توانایی انسان برای انجام برخی ورزش ها و پرورش عضلات کاهش یابد.

محققان در مطالعه جدید موش ها را برای هشت هفته در معرض دود سیگار قرار دادند و متوجه کاهش 34 درصدی نسبت فیبر مویرگی به عضله در عضلات موش ها شدند.

نسبت بالای مویرگ به فیبر، به خون اجازه می دهد به طور کامل در بافت عضله نفوذ کند. همچنین مقاومت در برابر خستگی در این موش ها 34 درصد کاهش یافت؛ به این معنی که عضلات سریعتر احساس ضعف، درد و خستگی می کنند.

اگرچه محققان در این مطالعه متوجه شدند که شایع ترین آسیب عضله بر اثر سیگار کشیدن در پاها رخ می دهد اما نتوانستند دقیق شناسایی کنند که کدام ماده شیمیایی در دود سیگار عامل این موضوع است. آنها یادآور شدند که سیگار حاوی حدود چهار هزار مواد شیمیایی عمدتا سرطان زا است.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
2020-07-13 - 1386