دوشنبه, 13 جولای 2020 - 07(Jul) 13 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 بررسی ها نشان می دهد ویتامین B-3 از نابودیِ سلول های عصبی در مغز جلوگیری می کند.

بررسی ها نشان می دهد ویتامین B-3 از نابودیِ سلول های عصبی در مغز جلوگیری می کند.

متخصصان علوم پزشکی در آلمان در بررسی های جدید خود مشاهده کردند ویتامین B-3 می تواند از نابودیِ سلول های عصبی که بر اثر بیماری پارکینسون اتفاق می افتد جلوگیری کند.

در این بررسی آنها نشان دادند چگونه نوعی از ویتامین B-3 موسوم به "نیکوتینامید ریبوساید" از طریق تقویت عملکرد مرکز تولید انرژی در سلول موسوم به میتوکندری، سلول های عصبی را حفظ می کند.

به گفته متخصصان این ترکیب متابولیسم انرژی را در سلول های عصبیِ متاثر به فعالیت واداشته و از تحلیل رفتن آنها جلوگیری می کند. پارکینسون بیماری است که با گذشت زمان تشدید می شود و پیامد از بین رفتن سلول های عصبی در بخشی از مغز است که وظیفه حرکتی را به عهده دارند.

این سلول ها ماده شیمیایی به نام دوپامین را تولید می کنند که در کنترل حرکت حائز اهمیت است.

با پیشرفت بیماری راه رفتن، حفظ تعادل و هماهنگی بین اعضای بدن به شدت سخت می شود.

از دیگر علائم این بیماری می توان به اختلال در خواب، مشکلات حافظه، احساس خستگی و افسردگی اشاره کرد. به گفته متخصصان هر یک از سلول ها حاوی صدها ترکیب ریز به نام میتوکندری هستند که در سلول ها غذا را به انرژی تبدیل می کنند.

از آنجاییکه این سلول ها نسبت به سلول های دیگر بیشتر به انرژی نیاز دارند، سلول های عصبی به میتو کندری وابسته هستند. بروز مشکل در عملکرد میتوکندری ویژگی متداول بیماری هایی همچون آلزایمر و پارکینسون است که با از بین رفتن بافت مغز همراه است.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان در آزمایش هایی که روی نمونه های جانوری انجام دادند مشاهده کردند از بین رفتن تعداد سلول های عصبی در جانورانی که ویتامین B-3 را دریافت کرده اند کمتر بوده و قدرت حرکتی در آنها برای مدت زمان بیشتری حفظ شده است.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
2020-07-13 - 1386