یکشنبه, 09 آگوست 2020 - 08(Aug) 09 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

تا زمانی که فراموشی فعالیت های زندگی روزمره، عملکرد و نظم اجتماعی را مختل نکند، مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، زمانی که در یکی از این عملکرد ها اختلال ها رخ می دهد، مشکلات شروع می شود و نیاز های درمانی بوجود می آیند.

 

فراموشی یکی از مشکلات عمده در جوانان است. اما دلیل آن چیست؟ فراموشی یک نوع بیماری است؟ چگونه می توان از شر فراموشی رها شد؟

در این مطلب به ۱۰ دلیل فراموشی در جوانان را برای شما بیان می کنیم. عادات غذا خوردن ناسالم، اختلالات خواب، کمبود ویتامین و افسردگی … و تمام این عوامل که موجب فراموشی که اغلب می گردد که در سنین جوانی دیده می شود،

فراموشی نیز می تواند به عنوان نشانه ای از بیماری های جدی رخ دهد. واقعیت این است که تلفن همراه و کامپیوتر ها سن ابتلا به فراموشی را تا حدود زیادی کاهش داده است. تصویر سازی اثر Sasha Berg دانش و مهارت برای حافظه قوی باید تجدید شود.

فراموشی را می توان به عنوان مشکل در یادآوری اطلاعات و تجارب ذخیره شده در حافظه تعریف کرد. در مغز حدود پنجاه میلیارد سلول وجود دارد و این سلول ها همواره در ارتباط با یکدیگر هستند. با افزایش سن، تعداد سلول ها در مغز کاهش می یابد؛ و این عملکرد باعث ضعیف شدن حافظه و مغز می گردد. در حالی که آموزش مطالب جدید و دانش و فراگیری آن ها باعث تقویت حافظه می گردد. در غیر این صورت، اطلاعات استفاده نشده در حافظه با مرور زمان حذف خواهند شد.

کنترل استفاده از گوشی هوشمند و رایانه تا زمانی که فراموشی فعالیت های زندگی روزمره، عملکرد و نظم اجتماعی را مختل نکند، مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، زمانی که در یکی از این عملکرد ها اختلال ها رخ می دهد، مشکلات شروع می شود و نیاز های درمانی بوجود می آیند. اگر چه فراموشی اغلب به عنوان یک مشکل پیری دیده می شود، اما در سنین جوانتر نیز معمول است. بزرگترین دلیل این امر این است که جوانان زمان زیادی را صرف تلفن هوشمند و رایانه می کنند.

اگر مسائل ساده را فراموش می کنید، دلیل آن را بررسی کنید. فراموشی بعضی مواقع به طور نا مرتب شروع می شود و ممکن است در سال های اولیه بیماران و بستگان آن را نادیده بگیرند. فراموش کردن مسائل ساده، منجر به تضعیف بعد از عملکرد شناختی فرد و تأثیر در فعالیت های زندگی روزانه خواهد شد. همچنین باعث تضعیف عملکرد فرد می گردد که در این صورت فرد باید به پزشک مراجعه کند. اما تشخیص سریع فراموشی می تواند تا حد زیادی از افزایش آن جلوگیری کند.

آلزایمر بیماری جوانان نیست. فراموشی در دوران جوانی می تواند سبب آلزایمر در دوران پیری گردد. اما این امر بدان معنا نیست که تمام جوانان دچار فراموشی در سنین بالاتر دچار آلزایمر می گردند.

۱-استفاده بیش از حد از تلفن های هوشمند و رایانه ۲-استرس و افسردگی ۳-اطلاعات اضافی در حافظه ۴-مشکلات خواب ۵-کمبود ویتامین B۱۲، d۳، و فولیک اسید ۶-مشکلات تیروئید ۷-ضربه های مغزی ۸-زندگی نامتعادل ۹-مصرف مواد غذایی ناسالم و عادات بد ۱۰-مطالعه نکردن/منبع وارونه

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
2020-08-09 - 1386