یکشنبه, 09 آگوست 2020 - 08(Aug) 09 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: بین المللی - - شناسه: 1892

«انس شبیب»، رئیس انجمن همبستگی برای سوریه در فرانسه تأکید کرد کمک‌های نقدی خارجی‌ها در چمدان‌هایی پر از دلار به دست داعش می‌رسد و یا بصورت حواله‌های بانکی از طریق بانک‌های غربی مثل مجموعه بانک‌های «اچ، اس، بی، سی» دریافت می‌کنند.

 «انس شبیب»، رئیس انجمن غیردولتی «همبستگی برای سوریه» در فرانسه است که سفری به سوریه داشت.

در این سفر فرصتی بدست آمد تا با وی درباره ساختارهای سیاسی، نظامی، امنیتی، اقتصادی گروهک تروریستی تکفیری داعش به گفت‌وگو بنشینیم. وی در این مصاحبه ابعاد جدیدی از همکاری برخی کشورهای منطقه و دولت‌های غربی با این گروهک فاش کرد.

متن کامل این گفت‌گو به شرح ذیل است:

داعش با فروش روزانه 40 هزار بشکه نفت مایحتاج خود را تأمین کرد

شبیب داعش را ثروتمندترین سازمان تروریستی در تاریخ خواند و گفت: این گروهک در ابتدای اعلام موجودیت خود حدود سی هزار جنگجو را در سوریه جذب کرد و سپس در عراق هم همین تعداد نیرو بکار گرفت و روزانه با فروش چهل هزار بشکه نفت بخشی از مایحتاج عناصر خود را تامین می‌کند.

رئیس این انجمن فرانسوی افزود: داعش از طریق بیعت چندین باند تروریستی القاعده، جبهه النصره، ارتش آزاد و شورای مشورتی مبارزان سوریه و همچنین شماری از گروه‌های جهادی کوچک‌تر تشکیل شد و در راس هرم آن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش است که اختیارات سیاسی، دینی و جایگاهی اجتماعی دارد که به وی در قدرت‌نمایی کمک می‌کند.

توصیف ساختار حکومتی گروهک داعش

انس شبیب ساختار داعش را این گونه توصیف کرد که به ترتیب از نخست، شورای مشورتی با اختیارات قانون‌گذاری، دفتر خلیفه رئیس داعش و نزدیکان وی که اختیارات اجرایی دارد، سوم، نمایندگان داعش که اختیارات اداری دارند، چهارم فرمانداران استان ها و شوراهای فرمانداری که در هفت استان عراق مستقر هستند، پنجم کادرهای اداری و ششم دولت‌های محلی در هر شهر و روستای تحت تصرف داعش تشکیل شده است.

6 چاه نفت سوریه و 7 چاه نفت عراق در تصرف داعش است

رئیس انجمن امور خاورمیانه فرانسه درباره منابع حمایت مالی از داعش تصریح کرد: منبع اصلی تامین درآمد داعش، نفت است و در سطح راهبردی این گروهک از طریق سیطره بر مناطق غنی از نفت در سوریه و عراق پول مردمانش را به جیب می‌زند.

وی افزود: داعش در سوریه شش چاه نفت و در عراق هفت چاه نفت را در تصرف خود دارد و این علاوه بر پالایشگاه هایی است که تحت تصرف دارد و این گروهک به طور مخفیانه اقدام به فروش نفت می‌کند اما به طور اساسی روزانه بین 25 هزار تا 60 هزار بشکه نفت می‌فروشد که معادل درآمد روزانه یک میلیون و دویست هزار دلار است.

انس شبیب اظهار داشت: داعش نفت را به طور قاچاق از سوریه و عراق به ترکیه و از آنجا به دیگر کشورها می‌فروشد.

وی افزود: همان طور که می دانیم سفیر جمهوری چک هم، اتحادیه اروپا را به خرید نفت از داعش متهم کرد و دیوید کوهن، معاون وزارت خزانه داری آمریکا کردستان عراق و ترکیه را به خرید نفت داعش متهم کرد.

فروش آثار تاریخی و باستانی توسط داعش

انس شبیب در بخش دیگر گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس به چپاول آثار تاریخی در دو کشور سوریه و عراق بدست عناصر داعش اشاره کرد و گفت: این گروهک تکفیری آثار تاریخی را در اروپا و آمریکا به طور غیرقانونی و در خفا یا آشکارا به فروش می‌رساند  و این علاوه بر پول هایی است که از غارت بانک‌ها از جمله بانک موصل در ژوئن گذشته بدست آورده یا با سرقت از طلافروشی‌ها، انبارها و خانه‌های شهروندان و یا کارخانه هایی  از جمله کارخانه های شهر حلب در سوریه غصب کرده و به ترکیه فروخته است.

40 درصد زمین‌های عراق و 20 درصد زمین‌های کشاورزی سوریه در اختیار داعش

رئیس انجمن امور خاورمیانه فرانسه افزود: بر اساس اعلام سازمان فائو، داعش حدود 40 درصد از خاک حاصلخیز و گندم‌زارها را در عراق و بیست درصد در سوریه تحت سیطره خود دارد و محصول آن را به ترکیه می‌فروشد اگرچه الان با تخریب بسیاری از اراضی کشاورزی به خاطر اقدامات تروریستی ناامنی غذایی مردم مناطق تحت تصرف داعش را تهدید می‌کند.

داعش بیش‌تر کمک های مالی خود را از قطر و عربستان دریافت می‌کند

انس شبیب تاکید کرد: درباره حمایت‌هایی که داعش از کشورهای خارجی دریافت می‌کند باید گفت که  کمک‌های بلاعوض به داعش بیش‌تر از همه از قطر و عربستان و سپس از کویت و امارات می رسد و تجار و بازرگانان و خانواده‌هایی ثروتمند از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به بهانه کمک به اهل تسنن در برابر شیعیان به طور مستقیم به گروهک تروریستی داعش پول می‌دهند.

بانکهای غربی حواله‌های داعش را نقد می‌کنند

وی افزود: کمک های نقدی خارجی‌ها بیشتر به صورت دستی و در چمدان‌هایی پر از دلار به دست داعش می‌رسد و یا به صورت حواله‌های بانکی از طریق بانک‌های غربی مثل مجموعه بانک‌های «اچ، اس، بی، سی» دریافت می‌کنند.

رئیس انجمن همبستگی برای سوریه افزود: داعش همچنین نظام مالیاتی به راه انداخته که مالیات‌هایی را به عناوین مختلف از جمله حمایت از انقلاب، زکات و یا گرفتن جزیه از غیر مسلمانان با تهدید آنان به قتل، تبعید یا گرویدن به اسلام دریافت می‌کند.

قطر، ترکیه و عربستان سه رأس پیکان حملات علیه سوریه

شبیب درباره نقش عربستان در حمایت از تروریست‌های سوریه گفت: آل سعود منبع اساسی حمایت مالی، گمراه‌سازی رسانه ای و تحریک علیه دولت سوریه است که قطر هم در این زمینه دنباله رو سعودی‌هاست تا بدین شکل قطر، عربستان و ترکیه سه راس پیکان حملات علیه سوریه نام بگیرند که اروپایی‌ها را هم برای ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه سوریه تشویق می‌کنند.

وی با اشاره به حمایت‌های مالی، رسانه‌ای و اطلاعاتی ترکیه از داعش گفت: ترکیه اتباع هفتاد کشور را در پایگاه‌های آموزشی برای عملیات نظامی در سوریه آموزش می‌دهد و اتاق‌های عملیاتی هم علیه سوریه در ترکیه و همچنین اردن تشکیل می شود و همین اردن نیروهای جبهه النصره را در پادگان‌هایی آموزشی آماده می‌کند که بیش تر آنها هم اکنون به داعش ملحق شدند.

حمایت مالی، رسانه ای و تسلیحاتی اروپایی‌ها از داعش

شبیب درباره حمایت‌های غرب از گروهک داعش گفت: اروپایی‌ها و بخصوص فرانسه با پول سعودی‌ها و قطری‌ها از طریق ترکیه برای تروریست‌ها سلاح می‌فرستند.

وی افزود: اروپایی‌ها همچنین از داعش نفت خریداری می‌کنند  و این علاوه بر دروغ پردازی‌هایی است که در حمایت از داعش در رسانه های خود به راه انداخته اند و حتی کانال‌های وابسته به دولت سوریه را در کشورهایشان قطع کرده‌اند و برای جلوگیری از رسیدن  تروریست‌های اروپایی به سوریه هم کاری جدی انجام نمی‌دهند.

انگلیس، آمریکا و اسرائیل سازندگان اصلی گروهک داعش هستند

انس شبیب تاکید کرد: سرویس‌های جاسوسی اسرائیل، آمریکا و انگلیس سازنده اصلی گروهک تروریستی -تکفیری داعش هستند که تا می توانستند عناصر جهادی و تندرو را به این گروهک تروریستی ملحق کردند تا ابزار ایجاد هرج و مرج و ناآرامی در منطقه با هدف تشکیل خاورمیانه جدید شوند.

رئیس انجمن امور خاورمیانه تاکید کرد: لیبی همچنان پایگاه تروریست‌هایی است که از همه نقاط جهان به آنجا می‌روند تا پس از آماده شدن و گرفتن کمک‌های مالی و تسلیحاتی گروهی موسوم به دوستان سوریه و اتحادیه عرب از طریق ترکیه عازم سوریه شوند.

داعش ابزار پیاده کردن نقشه آمریکا در ایجاد خاورمیانه جدید

شبیب در پایان سخنان خود تصریح کرد:برنامه روی کار آوردن داعش در عراق و سوریه با هدف تجزیه این کشورها بر اساس اصول قومی و طائفه‌ای است و بر اساس این نقشه قرار است دولت کردستان در شمال عراق و سوریه، دولت سنی‌ در مناطق سنی نشین این دو کشور و دولت شیعه‌ در جنوب عراق شکل بگیرد.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
2020-08-09 - 1386