شنبه, 24 جولای 2021 - 07(Jul) 24 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 15 می 2021 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

تقی پور

رئیس هیات گلف آذربایجان‌شرقی گفت: مسابقات مینی گلف بزرگسالان کشور انتخابی تیم ملی از 19 تا 23 مهر در دو بخش مردان و زنان در تبریز برگزار خواهد شد.


عبداله تقی پور روز سه شنبه در نشست خبری مسابقات مینی گلف قهرمانی بزرگسالان کشور در تبریز، افزود: از 21 استان کشور که داری هیئت گلف هستند،  ۱۷ استان در بخش بانوان و آقایان برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند که بر همین اساس میزبان بیش از 170 ورزشکار خواهیم بود و از آذربایجان شرقی نیز 4 تیم در قالب تیم الف و ب آقایان و بانوان حضور خواهند یافت.
وی در خصوص وضعیت ورزش گلف در استان اظهار داشت: هم اکنون در استان بیش از 150 ورزشکار فعال در این رشته داریم و در تبریز حدود 230 دانش آموز علاقه مند با همکاری آموزش و پرورش استان استعدادیابی شده و در حال آموزش و تمرین هستند که امیدواریم بتوانند در آینده به چهره های شاخص این رشته تبدیل شوند. ضمن اینکه علاوه بر تبریز در شهرستان های مراغه، بستان آباد، آذرشهر و همچنین دانشگاه شهید مدنی تبریز رشته گلف فعال است.
تقی پور در مورد ورزش گلف اظهار داشت: ورزش گلف چهار  4 زیر مجموعه زیر مجموعه مینی گلف، وودبال، کریکت و بهکاپ دارد. سعی می کنیم ورزش گلف را به عنوان یک ورزش خانوادگی و سبز در بین مردم معرفی کنیم.
رئیس هیات گلف آذربایحان‌شرقی با اشاره به قدمت بیش از ۵۰ ساله ورزش گلف در کشور افزود: در ایران برای اولین بار در استان خوزستان گلف ورود یافت با این وجود هنوز زمین‌هایش خاکی است و حتی در تهران نیز زمین چمن استاندارد برای گلف نداریم. اولین زمین مینی گلف استاندارد کشور نیز در پارک ائل گلی تبریز تاسیس شده است که قابلیت برگزاری مسابقات بین المللی را داراست. همچنین قرار است 9 زمین گلف استاندارد در مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری تبریز تاسیس شود که در اینصورت پتانسیل رشته ورزشی گلف در استان بیش از پیش رشد خواهد داشت.
تقی پور در مورد مسابقات کشوری مینی گلف افزود: این مسابقات انتخابی تیم ملی می باشد و برنامه مسابقات صبح برای آقایان و بعد از ظهر برای بانوان برگزار خواهد شد و در ساعتی که تیم‌های بازی ندارد، برنامه تبریزگردی برای آنها در نظر گرفتیم.
ابراهیم فیروزی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی همچنین در این نشست گفت: با دعوت از داوران زبده باید کیفیت مسابقات را بالا ببریم و در مباحث فنی و تغذیه ورزشکاران باید نهایت دقت انجام شود تا این دور از مسابقات به نحو احسن برگزار گردد.

-_-

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
2021-07-24 - 1386