چهارشنبه, 08 بهمن 1399 ساعت 09:06 ب ظ - 01(Jan) 27 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

میر تاج الدینی گفت: بسته های معیشتی نام دیگر هدفمندی یارانه ها است که در عین حال طرحی ناقص بوده است. مگر با عوض کردن نام کار عوض می شود ؟!

 

محمد رضا تاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو اختصاصی با هفته نامه آذرشرق گفت :مردم در مشکلات زیادی هستند برای همین مردم نمایندگانی از طرف خود به مجلس انتخاب می کنند و مردم انتظاراتی دارند که این نمایندگان باید در مجلس راهگشای مشکلاتشان باشد و باید عینیت گرا باشند و حقایق جامعه را ببینند و براساس آن تصمیم های اساسی و جدی بگیرند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور سابق بااشاره به سخن امام خمینی که فرموده است مجلس در راس امور قرار دارد افزود :این به این معنی است که اصلاحات واقعی برای مقابله با مشکلات و مفاسد اقتصادی و اداری و اجتماعی است که باید مجلس وجود داشته باشد تا بتواند از این مفاسد جلوکیری کند

نماینده  سابق مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت:

امروزه جوانان تحصیل کرده به دنبال شغل هستند و پاسخگوی این مطالبات چه کسانی خواهند بود ؟!اصولا نمایندگان مجلس که وارد کار می شوند باید و بصورت جدی و تلاش شبانه روزی به مشکلات بیکاری بپردازند.

وی ادامه داد:

مجلس باید شامل افرادی باشد که از مسایل سیاسی اجتماعی و اقتصادی جامعه اطلاع داشته باشد و به پختگی لازم در این جهت رسیده باشد مجلسی که تخصص و تعهد و دانش همراه با تجربه و پختگی باید خصیصه اصلی باشد.

تاج الدینی یادآورشد: من معتقدم نظام جمهوری اسلامی با چهل سال تجربه و با فراز و نشیب های سخت و گونانون از این توانایی برخوردار است که از مشکلات داخلی وتحریم های خارجی و فشارهای سیاسی و خارجی غلبه کند.

نماینده  اسبق مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در خصوص ظرفیت های جمهوری اسلامی گفت :جمهوری اسلامی این ظرفیت ها را دارد که مردم در امنیت و رفاه کامل برساند

وی خاطرنشان کرد: مجلسی می تواند رو به جلو پیش رود که بصورت انقلابی و جهادی باشد و از آرمان های انقلاب می توان به عدالت و رفع فقر در جامعه و مقابله با استکبار و زیاده خواهی از سوی دشمنان و استقلال طلبی و ازادی خواهی نام بردکه مجلس باید مدافع  و پیشتاز این آرمان ها باشد، باید از حقوق مردم دفاع کند و در مجلس باید مدافع انقلاب وارمان انقلاب و هم حامی حقوق مردم باشد و مطالبات مردم را بصورت جدی پیگیری کنند.

تاج الدینی یاداور شد :

مسعولینی که به هر نحوی از مردم فاصله گرفته اند و با ثروت های نجومی  به سمتی دست یافته است  لایق انقلاب و مردم نیستند مجلس اگر مجلسی انقلابی و مردمی باشد این جور افراد را نباید روی کار آورد.

وی در خصوص تلاش ها و فعالیت های ده ساله خود در مجلس شورای اسلامی گفت :

در دو دوره ی هفتم و هشتم مجلس بودم و مجموعا ده سال تمام تلاش خود را در سطح ملی و استانی کردم که از جمله فعالیت های ده ساله خود میتوان به تامین اعتبار بازسازی و مرمت اتش سوزی بازار تبریز(ایکی قاپلی) ، خط دوم ابرسانی در تبریز ، پیگیری مسایل خودرو، تامین بودجه واگن های مترو تبریز، طرح انتقال اب ارس به تبریز، قطار سریع السیر تبریز به تهران و تهران به مشهد و... نام برد.

نماینده سابق مردم تبریز در خصوص علت مهاجرت مردم گفت :یکی از علت های مهاجرت مساله اشتغال و رفاه است اگر در جایی از کشور مساله رفاه و اشتغال نباشد  مسلما مردم آن کشور به شهر ها و کشور های دیگر مهاجرت خواهند کرد

وی ادامه داد:

اگر بتوانیم رفاه جامعه را افزایش دهیم مهاجرت کم خواهد شد اگر مسئولین ما بیشتر به این موارد دقت کنند مهاجرت کم خواهد شد و همه در آسایش و رفاه در کشور و شهر خودخواهند ماند.

تاج الدینی در خصوص مسایل زیست محیطی گفت :مسایل زیست محیطی از جمله مسایل پرخطر در جامعه است که همه را درگیر خود کرده است و باید مسئولین یک برنامه ریزی دقیق انجام دهند یکی از این مشکلات خشک شدن اب دریاچه ارومیه است که مسئولین باید این خطر را جدی بگیرند تا در آینده دچار مشکل نشود.

وی در خصوص دریاچه ارومیه یاد اورشد :در ارومیه در خصوص دریاچه ارومیه نشستی برگزار شد تا باهم اندیشی بتوانند برنامه هایی را شروع کنند که از جمله طرح های روی کار آمده لایروبی رودخانه و بارور کردن ابر ها و انتقال آب از رود ارس بود که شروع به کارشد.

 نماینده سابق مردم تبریز در خصوص عدم استفاده تجربیات گذشتگان افزود :این عدم استفاده از تجربیات باعث ایجاد و افزایش مشکلاتی در جامعه شده است حتی یکی ازاین مسائل گرانی بنزین بود اگر از تجربیات گذشتگان استفاده میشد این چنین اتفاقاتی نمی افتاد.

وی ادامه داد:مدیریت مصرف حامل های انرژی یکی از مسایل اصلی تمامی دولت ها است.

محمد رضا تاج الدینی تصریح کرد:

بسته های معیشتی نام دیگر هدفمندی یارانه ها است که طرحی ناقص بوده است که فقط عوض کردن نام را در پی داشت ،مگر با عوض کردن نام کار عوض می شود ؟!

وی خاطرنشان کرد:

اگر قطعا از تجربیات گذشتگان استفاده می کردند این مشکلات الان در جامعه ما رخ نمی داد.

تاج الدینی در خصوص مسکن ملی افزود:

مسکن مهر یک الگوی خوبی بود برای قشر ضعیف جامعه و ساخت خانه های روستایی که حدود 2میلیون خانه روستایی بازسازی و مقاوم سازی شد.

وی ادامه داد:

مسکن مهر با سود تسهیلاتی و 4درصد بود ولی مسکن ملی با 18درصد و با 50میلیون شروع شده است و فکر نمیکنم کسی بتواند صاحب خانه شود و کمی دشوار خواهد بود اگر از تجربیات گذشتگان استفاده می کردند مشکلات بسیاری در جامعه رخ نمیداد و حال جامعه این نبود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386