شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 08:26 ب ظ - 12(Dec) 07 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
چاپ ایمیل - دسته: انتخابات - - شناسه: 3479

 وزیر کشور گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان ورود به مجلس شورای اسلامی از طریق مراجع چهارگانه دنبال می شود و اجرای عدالت در این زمینه منوط به اختصاص زمان کافی برای بررسی صلاحیت همه داوطلبان خواهد بود .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه وزارت کشور در چارچوب قانون از حقوق همه نامزدها و رأی دهندگان صیانت خواهد کرد افزود: چنانچه به دلیل ناکافی بودن وقت برای بررسی کامل صلاحیت نامزدهای انتخاباتی فردی رد صلاحیت شود عادلانه نخواهد بود و باید تلاش کنیم اعضای هیأت های اجرائی و نظارت فرصت کافی در این زمینه داشته باشند .
وزیر کشور در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره سخنان اخیر رئیس جمهور گفت: در چارچوب قانون هیأت های اجرائی و نظارت هرکدام جایگاه خاص خود را دارند و دخالت هر یک در کار دیگری قطعاً غیر قانونی خواهد بود، تأکید رئیس جمهور اجرای شفاف قانون و فصل الخطاب بودن آن بوده است و در عرصه رسانه ای فهم درستی از اظهارات رئیس جمهوری صورت نگرفته است .
رحمانی فضلی گفت: دخالت دستگاه های نظامی در حوزه انتخابات نه در قانون پیش بینی شده و نه به صلاح خواهد بود، اما اظهار نظر افراد دلسوز پیرامون شرکت مردم در انتخابات لازم است.
وزیر کشور گفت: مواضع رئیس جمهور مبتنی بر قانون است و در روند منطقی انتخابات همه باید حاکمیت قانون را بپذیریم .
رحمانی فضلی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره موضوع احراز هویت رأی دهندگان گفت : یکی از مسائل مهم انتخابات بحث احراز هویت افراد رأی دهنده است ، در انتخابات گذشته موارد بسیار محدودی از قبیل رأی دادن دوباره با یک شناسنامه، استفاده از شناسنامه افراد متوفی و تغییر محل اخذ رأی رخ داده است اما اینگونه اقدامات با برقراری ارتباط شعب اخذ رأی با مرکز ذخیره اطلاعات ثبت احوال منتفی خواهد شد .
وزیر کشور درباره برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی گفت: در دوره قبل 90 درصد فرآیند برگزاری انتخابات الکترونیکی بوده و امسال قرار است صد درصد انتخابات در 9 کلان شهر کشور به صورت الکترونیکی برگزار شود و در مرحله سفارش دستگاه برای برگزاری آن هستیم .

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386