سه شنبه, 29 مهر 1399 ساعت 09:09 ب ظ - 10(Oct) 20 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور از شناسایی آسیب های بازرسی در انتخابات دوره های پیشین خبر داد و گفت: ارسال نشدن به موقع گزارشات توسط بازرسان شعب اخذ رای، عدم نظارت مفید و بجا و تعداد بازرسان بخشی از این آسیب ها بوده است.


به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور روز چهارشنبه اعلام کرد سید سلمان سامانی در دیدار اعضای هیات بازرسی انتخابات استان سمنان در محل مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امورحقوقی وزارت کشور این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: امر بازرسی انتخابات مستند به مواد 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و 76 آیین نامه اجرایی مجلس خبرگان است.
وی با اشاره به تغییرات صورت گرفته طی ادوار مختلف در امر بازرسی انتخابات اظهارداشت: به منظور انسجام این موضوع، تهیه آیین نامه بازرسی انتخابات در دستور کار قرار خواهد گرفت.
رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور، بازرسی انتخابات را حول دو محور محتوایی و شکلی دانست و گفت: شکل بازرسی انتخابات همان قوانین و مقررات، بخشنامه ها و مصوبات است و محور محتوا نیز مفاهیم ، توالی امور، حقوق و تکالیف را شامل می شود.
سلمانی با اشاره به حقوق و تکالیف نهادهای عمومی، دولتی و اشخاص در امر انتخابات ادامه داد: حقوق و تکالیف نهادهای عمومی و دولتی شامل نظارت و اجرا براساس قوانین و مقررات انتخاباتی و حقوق و تکالیف اشخاص شامل رای دهنده و انتخاب شونده است.
وی اضافه کرد: با درک این موضوع در انتخابات پیش رو اقداماتی نظیر انتخاب بازرسان شعب اخذ رای به ازای هر صندوق یک بازرس، ایجاد سامانه سهبا(سامانه هوشمند بازرسی انتخابات) و برگزاری دوره های آموزشی را در جهت رفع برخی از موانع و مشکلات صورت گرفته در نظر گرفته ایم. رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور، ارتباط لحظه ای با شعبات اخذ رای و بازرس شعبه، درج سوابق نحوه اجرای انتخابات، نظارت بر بازرسی ، انتخاب بازرسان منظم و دقیق برای سالیان آینده، دریافت مجموعه اطلاعاتی مدون و گزارش بازرسی در پایان انتخابات را از ویژگی های مثبت سامانه سهبا عنوان کرد.
سامانی تاکید کرد: از دیگر مزایای سامانه سهبا می توان به مواردی از جمله ارتباط نمایندگان نامزدها از طریق سامانه با هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور و ارتباط مردم جهت ارسال هرگونه شکایت اشاره کرد.
بر اساس این گزارش، محمد همتیان رئیس هیات بازرسی انتخابات استان سمنان نیز در این دیدار، گزارشی از اقدامات صورت پذیرفته توسط هیات بازرسی انتخابات استان سمنان ارایه کرد.
وی با اشاره به تشکیل هیات های بازرسی انتخابات در شهرستان های استان سمنان افزود: با تمهیداتی که درنظر گرفته شده است اخبار و اطلاعات شهرستانها به صورت روزانه دریافت و به هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور ارسال می شود.
همتیان به برگزاری جلسات متعدد هیات بازرسی انتخابات استان با استاندار سمنان، هیات نظارت، اداره کل اطلاعات، رئیس ستاد انتخابات استان و اعضای هیات بازرسی انتخابات شهرستانهای تابعه اشاره کرد و راه اندازی سامانه پیامکی برای سهولت ارتباط مردم و نامزدهای انتخاباتی با هیات بازرسی انتخابات استان و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما را از اقدامات ویژه هیات بازرسی انتخابات استان سمنان نام برد.
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان سمنان با اشاره به همدلی کلیه عوامل انتخابات در سطح استان خواستار افزایش سربازرسان با توجه به پراکندگی استان، تسریع در راه اندازی سامانه جامع انتخابات و سامانه سهبا شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386