شنبه, 27 دی 1399 ساعت 12:59 ب ظ - 01(Jan) 16 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 تبلیغات زودهنگام نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی منجر به رفتارهایی شده است که از اجاره انحصاری بیلبورد گرفته تا برگزاری جشن و دادن شام به مردم را شامل می شود.


دادن فهرست بدون تفاهم از سوی ائتلاف های سیاسی، وجود نامزدهای همنام در برخی حوزه های انتخابیه و حضور آنها در برنامه هایی مثل صندلی داغ از دیگر حاشیه های داغ خبرهای انتخاباتی این روزها در شهرهای مختلف کشور است.
همه اینها در حالی است که زمان تبلیغات انتخاباتی نامزدهای انتخابات مجلس هنوز شروع نشده و قرار است از 29 بهمن این تبلیغات بطور قانونی شکل بگیرد.
برخی حاشیه های داغ این تبلیغات زودهنگام را پیش رو دارید:
** اجاره انحصاری
گفته شده است یک نامزد نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان خراسان شمالی پیشنهاد اجاره انحصاری بیلبوردهای تبلیغاتی یکی از شهرستان ها را برای رقابت با دیگر نامزدهای حوزه انتخابیه داده است.
او برای اجاره انحصاری تمام بیلبوردهای تبلیغاتی شهر در زمان انتخابات به مسئولان آنها مراجعه کرده و گفته است که هر مقدار هزینه که دیگر نامزدهای انتخابات مجلس در شهرستان برای بیلبوردها بدهند 20میلیون تومان بیشتر از سایر متقاضیان برای دراختیار گرفتن همه بیلبوردها پرداخت خواهد کرد.
** قرعه کشی، هدیه و شام
یکی دیگر از نامزدهای انتخابات مجلس دریکی از شهرستان های استان خراسان شمالی جشن میلاد حضرت زینب(س) را با طعم انتخابات برگزار کرده و با دعوت از خانواده ها برای شرکت دراین جلسه، با قرعه کشی هدایایی به آنها داده است.
یکی دیگر از نامزدهای انتخابات باز هم در یکی از شهرستان های همین استان شمال شرقی کشور که از مدتی قبل تبلیغات زودهنگام را شروع کرده ، در همایش های انتخاباتی خود به تعداد زیادی شام داده و طعم این غذاهای رایگان چنان به مردم چسبیده است که گفته می شود افراد زیادی برای شرکت در جلسات همراه با شام او ثبت نام کرده اند.
هنوز از واکنش مسئولان برگزاری انتخابات به این رفتارهای غیرقانونی در حوزه یادشده خبری دریافت نشده است.
** رایگان در قاب مجازی
یکی از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی درحوزه انتخابیه ساری و میاندرود استان مازندران که گویا پزشک است، از بیمارانی که در یک هفته اخیر به وی مراجعه کرده اند، حق ویزیت دریافت نمی کند.
پزشک یادشده همچنین این روزها به روستاهای حوزه انتخابیه خود می رود وبا عکس گرفتن از بیماران ویزیت شده، آنها را در کانال تعبیه شده اختصاصی خود در فضای مجازی قرار می دهد.
حوزه انتخابیه ساری و میاندرود دو کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد اما دهها نفر از جمله پنج زن از جناح های مختلف برای تصاحب آن با یکدیگر رقابت می کنند.
** گلباران مسیر
یکی از نمایندگان کنونی مجلس شورای اسلامی در استان لرستان هم در یک مهمانی تجملاتی از جانب طرفدارانش شرکت کرده که گفته می شود در این مراسم علاوه بر اجرای موسیقی محلی و تلاش برای جلب توجه مردم در حمایت از این نامزد انتخاباتی، صاحبخانه مسیر ورود او را به خانه گلباران کرده است .

** فهرست های بدون تفاهم
در همین حال، گروه های موسوم به اصولگرا در مشهد بر سر نامزدهای مورد حمایت خود هنوز به تفاهم نرسیده اند و به همین دلیل دو فهرست مجزا، بدون هیچ ارتباط و اشتراکی ارائه کردند. مشهد پنج کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.
یکی از اصولگرایان گفت: شورای ائتلاف اصولگرایان استان متشکل از چهار ضلع است که ائتلاف در بررسی 11 حوزه انتخابیه استان، به جز مشهد، برای 10 شهرستان به نتیجه مشترک رسید و نامزدهای خود را معرفی کرد اما در حوزه انتخابیه تربت جام و تایباد مقرر شد موضوع معرفی نامزد به خود حوزه واگذار شود.

** ادعای قابل بررسی
داوطلب نمایندگی مجلس دهم شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرکرد، بن و سامان مدعی انتشار شب نامه ای علیه خود شد که رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری که در این نشست حضور داشت در پاسخ گفت: چنانچه تخلف انتخاباتی در خصوص داوطلبی صورت می گیرد باید علیه فرد خاطی شکایت شود و مراتب به استحضار مراجع قانونی رسانده شود تا بررسی و تحقیقات لازم انجام گیرد.
نامزد مدعی در نشست توجیهی نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری با ستاد انتخابات این استان این سخن را گفت و در همانجا پاسخ مقام قضایی را شنید.
** تابلو را پیاده کردند
نیروهای بازرسی انتخابات دوشنبه تابلو تبلیغی یا عنوان ' دفتر ارتباطات مردمی' یکی از نامزدهای ردصلاحیت شده حوزه انتخابیه ساری و میاندرود را جمع کردند .
این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی از حدود دو ماه پیش تابلو بزرگی را با عرض حدود دو متر و طول بیشتر از 10 متر در خیابان فرهنگ ساری با هیمن عنوان نصب کرده بود .
رئیس بازرسی انتخابات شهرستان ساری و میاندرود ضمن تائید جمع آوری تابلو دفتر ارتباطات مردمی، علت آن را تبلیغات غیرقانونی اعلام کرد.
اسماعیل محمدی ازنی گفت که تابلو با هدف انجام تبلیغات برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برپا شده بود و ربطی به دفتر ارتباطات مردمی این نماینده مجلس نهم نداشت .
صلاحیت این نامزد نمایندگی در هیات های نظارت و شورای نگهبان به استناد بند یک ماده 28 (التزام نداشتن به دین اسلام ) رد شده بود.

** بوق های تبلیغاتی گوشخراش
اتومبیل های کارناوال های انتخاباتی در آستارا از روزهای گذشته در این شهرستان راه افتاده و صدای بوق ماشین هایی که برای این کار در نظر گرفته شده،ضمن ایجاد آلودگی صوتی، باعث راه بندان و ایجاد ترافیک درشهر و خیابان های اصلی می شود.
نشست های شبانه نامزدها همچنان ادامه دارد و در برخی از مواقع این نشست ها در کوچه ها و معابر شهرهای آستارا و ' لوندویل' نیز برگزار می شود و زمان و مکان برگزاری این نشست ها به شهروندان آستارایی از طریق شبکه های اجتماعی و یا به صورت پیامکی اطلاع رسانی می شود.

** همنام ها
هم اسمی حدود نیمی از نامزدهای تائید صلاحیت شده مجلس شورای اسلامی در یک حوزه انتخابیه مازندران این روزها به حاشیه پررنگ تر از متن میان رای دهندگان این حوزه انتخابیه تبدیل شده است .
فهرست منتشر شده از اسامی نامزدهای تائید صلاحیت شده حوزه انتخابیه قائمشهر نشان می دهد دستکم 10 تن از این نامزدها دو به دو دارای نام خانوادگی یکسان هستند و دو تن نیز در هر دو بخش نام و نام خانوادگی تشابه اسمی دارند .
اگر چه نام خانوادگی یکی از این زوج های پنجگانه دارای پسوند است ولی به اعتقاد رای دهندگان اینگونه پسوندها و پیشوندها مشکلی را حل نمی کند ، همان گونه که در انتخابات مجلس نهم مشکل گشا نبود و بحث های دامنه داری را ایجاد کرده بود.
ثبت نام و رقابت هم اسمی ها در حوزه انتخابیه قائمشهر دارای سابقه است و در انتخابات مجلس نهم هم حرف و حدیث های جدی را سبب شده بود که هنوز هم مباحث آن برای رای دهندگان تازه است .

** دعوت به صندلی داغ
نماینده چهار دوره یکی از حوزه های انتخابیه لرستان از طرف گروه ها،نامزدها و سیاسیون این حوزه برای ارائه گزارش عملکرد و پاسخ به برخی سوالات به مناظره دعوت شده که البته این نماینده تاکنون در این زمینه پاسخ مثبت نداده است.
یکی از روحانیون نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه یادشده که البته تاکنون جزو رد صلاحیت شده ها محسوب می شود دوبار نماینده چهار دوره مجلس را به مناظره فراخوانده است.
این نامزد رد صلاحیت شده انتخابات مجلس خطاب به نماینده گفت:حضرتعالی برای پنجمین بار در انتخابات پیش رو داوطلب شده اید و 16 سال با رای مردم بر مسند نمایندگی مجلس شورای اسلامی بوده اید لذا با توجه به نقدی که در قضیه برجام به عملکردشما وجود دارد اینجانب به عنوان یک طلبه بسیجی به منظور تنویر افکار عمومی به طور رسمی از شما دعوت به مناظره حضوری می نمایم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386